Nový šéf Sony štúdií: V ďalšej generácii od nás čakajte veľkolepé zážitky s dôrazom na príbeh

Nový šéf Sony štúdií: V ďalšej generácii od nás čakajte veľkolepé zážitky s dôrazom na príbeh

 

Takže všetko je vlastne po starom.

Ak by malo niečo charakterizovať produkciu tých najväčších first-party Playstation štúdií, tak sú to určite príbehové hry, ktoré si síce zakladajú aj na kvalitnej hrateľnosti, no najdôležitejšou súčasťou sú zaujímavé svety, postavy a príbehy. Od Horizon: Zero Dawn, cez Spider-Mana až po The Last of Us: Part 2 a ďalšie – presne tieto hry sú jedným z dôvodov, prečo si Sony hovie na prvom mieste v predajnosti konzol. A zdá sa, že v tom neplánujú poľaviť.

Teda aspoň podľa nového šéfa Sony Worldwide Studios Hermana Hulsta: „Sme veľmi odhodlaní pripravovať podobné hry, ktoré sme vo Worldwide Studios robili počas poslednej dekády: veľkolepé zážitky, ktoré si zakladajú na príbehu a postavách. Robíme takéto hry preto, lebo ich chceme robiť.“ Zároveň však Hulst dodal, že Sony chce do firmy priniesť novú generáciu herných vývojárov, ktorí budú ochotní tvoriť „iné typy zážitkov pre novú generáciu hráčov.“ Či však tým naznačoval vytvorenie alebo odkúpenie ďalšieho štúdia, to nevedno.

Pre Sony fanúšikov to sú však slová uistenia, pretože posledné týždne odchádzala platforme Playstation jedna exkluzivita za druhou. Death Stranding príde na PC v budúcom roku, Detroit: Become Human príde na PC zajtra a MLB séria sa dokonca dostane na konkurenčnú konzolu. A ak by sa potvrdil aj príchod Horizon: Zero Dawn na PC, tak to by asi niektorí spáchali rituálnu samovraždu.

Je však zrejmé, že Sony si uvedomuje silu svojich exkluzivít ako hlavný dôvod na nákup konzoly od Sony. A teraz keď sa už pozviechal aj Microsoft, tak sa môžeme tešiť na zaujímavé nasledujúce roky.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk