Sony naznačilo, že aj v ďalšej generácii sa dočkáme „Pro“ verzie Playstation

Sony naznačilo, že aj v ďalšej generácii sa dočkáme „Pro“ verzie Playstation

 

Playstation 4 Pro bol totiž úspešný test.

Táto generácia konzol bola niečím špecifická. Aj Sony a aj Microsoft prišli v druhej polovici životného cyklu svojich konzol s vylepšenými verziami svojich mašín, ktoré jednak adresovali náreky, ktoré kritizovali slabý výkon PS4 a Xbox One už pri vydaní a zároveň umožnili konzolovým hráčom hrať v 4K rozlíšení.

A obe spoločnosti si tieto výkonnejšie verzie konzol Xbox One X a Playstation 4 Pro veľmi pochvaľovali. A preto je na mieste otázka, či takto budú fungovať aj v budúcnosti, alebo sa opäť vrátime do klasického formátu – jedna generácia – jedna konzola.

Viceprezident Playstation Masayasu Ito, ktorý má na starosti vývoj hardvéru naznačil, že „Pro“ verzie konzoly by sme sa mohli dočkať aj v budúcej generácii konzol. Za všetko môže fakt, že konzola Playstation 4 Pro sa spoločnosti veľmi osvedčila a prispieva k tomu aj fakt, že technologický vývoj ide vpred výrazným spôsobom.

„V minulosti trval jeden konzolový cyklus 7-10 rokov, no v technologickom ponímaní to bolo skôr 6-7 rokov. Tým pádom sa nám nikdy nedarí zachytiť rozbehnutý vlak technologického vývoja. Preto, keď sme rozmýšľali nad našou ďalšou konzolou tak v mysli máme, že tento konzolový cyklus bude trvať 6-7 rokov. No zároveň by sme mali byť schopní natiahnuť životný cyklus platformy tým, že zmeníme hardvér a využijeme tak vývoja v technológii. Tak sme rozmýšľali pri vývoji novej konzoly a testovacím pokusom bola pre nás Playstation 4 Pro, ktorá vyšla uprostred tejto generácie konzol.“

Vzhľadom na úspech Playstation 4 Pro a vyjadrenia Masayasa asi neexistuje dôvod, prečo by sme sa možno v roku 2023 nemohli dočkať Playstation 5 Pro.

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk