Playstation 5 zrejme nebude plne spätne kompatibilná
Fáma

Playstation 5 zrejme nebude plne spätne kompatibilná

 

Uvidíme, čo nakoniec Sony pri tejto konzole vymyslí.

Spätná kompatibilita je dôležitou súčasťou ďalšej generácie konzol. A zatiaľ čo Microsoft má jasno, tak Sony zatiaľ tápe. Microsoft totiž už dávnejšie povedal, že Scarlett bude „miestom, kde si zahráte všetky štyri generácie Xbox hier“ a preto je viac-menej potvrdené, že konzola bude kompatibilná s Xbox, Xbox 360 a aj Xbox One hrami.

Pri Playstation 5 to však bude zjavne komplikovanejšie. Oficiálne sa Sony zmohla akurát na stanovisko, že preskúmavajú všetky možnosti týkajúce sa spätnej kompatibility, no oficiálne zatiaľ nemajú čo k tejto veci povedať. Za oponou sa však postupne odhaľujú zaujímavé skutočnosti.

Redaktor Kotaku, Jason Schreier totiž naznačil, že Playstation 5 nebude vedieť prehrať diskové verzie Playstation, Playstation 2 a Playstation 3 hier.

A následne konkretizoval, že hovorí iba o diskových verziách a nie tých digitálnych

Je teda zrejmé, že čo sa týka Playstation 4 hier, tak môžeme so spätnou kompatibilitou rátať. Čo sa však týka starších hier, tak tam bude asi situácie komplikovanejšia. V najlepšom možnom prípade to Sony vyrieši podobne ako Microsoft – to znamená, že po vložení PS3 disku do konzoly sa stiahne kompatibilná verzia hry z Playstation Store a následne ju budete môcť pokojne hrať s diskom v mechanike.

V najhoršom možnom prípade však bude spätná kompatibilita Playstation 5 konzoly značne orezaná, čo by asi nebola pre fanúšikov Sony až tak dobrá správa. Pri Playstation 3 hrách by sme sa kvôli komplikovanej architektúre ani tak nedivili, no pri starších hrách by to asi nedávalo veľký zmysel.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk