Pokračovanie God of War by mohlo byť zasadené do ázijskej mytológie
Fáma

Pokračovanie God of War by mohlo byť zasadené do ázijskej mytológie

 

Dohady o tom, v akom prostredí by sa mohol odohrávať nový God of War, rozvírila ponuka práce štúdia Santa Monica.

Práve tento vývojársky tím je zodpovedný za najnovšie Kratosovo dobrodružstvo, ktoré si nielen u nás, ale aj po celom svete vyslúžilo mimoriadne vysoké známky. Ak ste GoW ešte nehrali a premýšľate, čo si kúpiť pod stromček, možno vás presvedčí naše záverené hodnotenie hry: „Úprimne, tá hra môže stáť aj 100 EUR a ja vám ju aj tak odporučím,“ napísal kolega vo verdikte. Silná hra si zaslúži aj silné slová!

Ale naspäť k dohadom týkajúcim sa prípadného pokračovania. Santa Monica hľadá posily do tímu, ktoré by pracovali na novom, zatiaľ neohlásenom projekte. Títo ľudia musia mať podľa požiadavkov potrebných pre náplň práce „skúsenosti s bojovými umeniami a tancom“. Ide konkrétne o pozície „Assistant Cinematic Director“ a „Cinematic Artist“, pričom obaja by pracovali s mokapom, teda technológiou „Motion Capture“ (ide o zachytávanie pohybu hercov, ktoré sa premieta do videohry, aby boli animácie a mimika postáv dôveryhodnejšie a nie umelé).

Portál LADBible teda automaticky vyrukoval s myšlienkou, že druhý diel reštartu série God of War by mohol byť situovaný do Ázie, pravdepodobne do Japonska, ktoré je kolískou pre väčšinu známych bojových umení.

Ide o naozaj veľký odhad, ktorý je podložený len domnienkami a špekuláciami, takže to berte s rezervou. God of War však pri konci hry mierne odkazoval aj na iné, najmä východné kultúry – ak si nespomínate, zahrajte si pasáž s veľkou freskou s mýtickými vyobrazeniami.

Ako LADBible pripomína, režisér hry Cory Barlog sa dávnejšie zmienil, že by chcel vidieť Kratosa pri boji s egyptskými božstvami, čo by veru bolo úžasné. Netreba však zabúdať, že záver GoW sa skončil cliffhangerom a my stále nevieme, akú rolu zohrá v príbehu Kratosa a Boia – teda, Atrea – severský boh hromu Thor.

Cory sa tiež zmienil, že okrem Egypta by otcovsko-synovská dvojica mohla zavítať napríklad aj do éry zaniknutej kultúry Mayov.

V ktorej časti sveta by ste chceli vidieť pokračovanie série God of War? Egypt? Čína? Japonsko? Stredná Amerika? Sakra, veď on by mohol vykopať vojnovú sekeru aj so slovanskými pohanskými bohmi, no nie?

Zdroj: LadBible

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk