Sony otvorí v budúcom roku nové štúdio pre tvorbu exkluzívneho obsahu pre Playstation 5

Sony otvorí v budúcom roku nové štúdio pre tvorbu exkluzívneho obsahu pre Playstation 5

 

Na mieste, ktoré určite neuhádnete.

Spoločnosť Sony a Ministerstvo Komunikácie a multimédií v Malajzii oznámili, že v roku 2020 vznikne v tejto ázijskej krajine úplne nové Sony štúdio, ktoré bude pomáhať pri tvorbe exkluzívnych hier pre konzolu Playstation 5 a do budúcnosti budú prípadne tvoriť aj vlastné hry. Toto štúdio sa tak stane 15. členom SIE Worldwide Studios a zaradí sa k štúdiám ako Guerrilla Games, Japan Studio, Insomniac, Naughty Dog, Sucker Punch a ďalším.

V prvej fáze však budú pôsobiť ako výpomocné štúdio pri tvorbe animácií a „artu“ pre ostatné štúdiá.

„Budeme úzko spolupracovať so Sony Interactive Entertainment Wordwide Studios aby sme vytvorili nové pracovné miesta pre toto mesto a taktiež aby sme dali do popredia herný priemysel v tejto krajine. Spolu tak môžeme pozdvihnúť kreatívne talenty a spolupracovať s lokálnymi vzdelávacími organizáciami. Tento krok zrýchli proces rastu herného priemyslu v tejto krajine,“ povedal minister YB Gobind Singh Deo.

Prezident Playstation Jim Ryan dodal: „Pôsobivý talent, živý herný ekosystém a podpora zo strany vlády sú kľúčové dôvody, prečo sme sa rozhodli posunúť naše partnerstvo s Malajziou na novú úroveň.“

Zatiaľ sa nevie, aký názov dostane toto štúdio.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk