OFICIÁLNE POTVRDENÉ: PlayStation 5 k nám dorazí počas Vianoc, gamepady prejdú veľkou zmenou

OFICIÁLNE POTVRDENÉ: PlayStation 5 k nám dorazí počas Vianoc, gamepady prejdú veľkou zmenou

 

Máme tu ďalšie oficiálne správy.

Spoločnosť Sony oficiálne potvrdila, že nový PlayStation sa bude volať "PlayStation 5" a dorazí k nám počas budúcoročných vianoc. Túto správu uverejnil na PlayStation blogu novozvolený prezident spoločnosti SIE Jim Ryan. Zároveň potvrdil, že PlayStation 5 bude disponovať novými DualShock 5 ovládačmi.

Ich cieľom je aby sa hráč ponoril viac do samotného hrania. Budete cítiť rozdiel vo vibráciách v závislosti od rôznych situácií. Zmeny postihnú aj L2/R2 tlačidlá, ktoré Sony označuje ako adaptívne triggeri. Teraz bude odpor tlačidiel rôzny - ak budete naťahovať luk, tak bude odpor väčší ako pri streľbe z pištole.

Dozvedeli sme sa, že DualShock 5 bude ťažší než DS4, príde s lepšou batériou a konektorom USB-C. Veľkou zmenou prešlo aj samotné užívateľské rozhranie.

Web Wired navyše potvrdil, že špekulovaná konzola, ktorej vzhľad leakol na internet je skutočne Playstation 5 devkit a taktiež potvrdili, že vývojári už majú prístup k novému ovládaču. 

Medzi vývojármi, ktorí už pracujú na Playstation 5 hrách sa nachádza napríklad aj štúdio Bluepoint Games zodpovedné za remake Shadow of The Colossus.

Herné inštalácie budú údajne viac modulárne a keď vás niektoré časti hry nezaujímajú (napríklad kampaň v Battlefieldoch) tak si môžete vybrať, ktorú časť chcete nainštalovať.

Ryan taktiež potvrdil, že ray-tracing v konzole bude hardvérový a nie softvérový, ako to naznačovali niektoré špekulácie. A samozrejme potvrdil prítomnosť SSD disku v konzole. 

Zdroj: playstation blog

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk