Naughty Dog pracuje údajne okrem The Last of Us 2 aj na druhom neoznámenom projekte
Fáma

Naughty Dog pracuje údajne okrem The Last of Us 2 aj na druhom neoznámenom projekte

 

Najnovšie správy z prostredia leakov.

Hneď na začiatku článku pripomínam, že ide o špekulácie a nepotvrdené informácie, ktoré pochádzajú z neoverených zdrojov, no nakoľko sa týkajú jednej z najočakávanejších hier budúceho roka, tak o nich píšeme. Každopádne, treba ich brať s rezervou.

Ide o dvojicu informácií a obe sa týkajú tvorcov série Uncharted a dvojice hier The Last of Us, štúdia Naughty Dog. Podľa týchto informácií sa druhého pokračovania The Last of Us dočkáme až 22. mája 2020. Tento dátum bol údajne schválený na stretnutí vedenia štúdia Naughty Dog so šéfmi marketingu Sony. Pôvodný plán bol údajne vydať hru počas zimy 2019, no podľa informácií z leaku si hra vyžaduje ešte niekoľko mesiacov prác na to, aby bola dokončená. Oficiálne bude tento dátum vydania potvrdený počas jesene.

Druhá správa týkajúca sa štúdia Naughty Dog sa týka ich ďalšieho projektu. Ako možno viete, Naughty Dog má v momentálnej podobe a veľkosti vo vývoji prakticky vždy dvojicu hier súčasne. Zatiaľ čo jeden tím dokončuje The Last of Us: Part 2, tak druhý tím vyvíja úplne novú hru určenú pre konzolu Playstation 5.

Táto hra bola na spomínanom stretnutí predstavená marketingovým šéfom Sony a aj keď táto hra zatiaľ nemá oficiálny názov, tak názov projektu je Stray’s Cross. Podľa informácií ide o akčnú adventúru z pohľadu prvej osoby, ktorá bude mať prvky steampunku.

V hre budeme hrať za dvojicu postáv. Bývalú vedkyňu, ktorá odhalí tajomstvo, ktoré je väčšie ako si predstavovala a hľadaného kriminálnika. Príbeh sa týka veľkého konfliktu, ktorý trvá veľmi dlhú dobu a ktorý bude viesť k zániku ľudskej civilizácie.

Hra je však zatiaľ v hlbokom vývoji a preto ťažko očakávať, že sa o nej v najbližšej dobe dozvieme viac informácií. Prakticky jedinou istou je to, že pôjde už o hru pre budúcu generáciu konzoly od Sony.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk