Šialenstvo analytika?: Pachter tvrdí, že Playstation 5 bude stáť 800$

Šialenstvo analytika?: Pachter tvrdí, že Playstation 5 bude stáť 800$

 

Príliš vysoké číslo.

Asi všetci milujeme herného analytika Michaela Pachtera zo spoločnosti Wedbush Securities a jeho predpovede z herného biznisu, ktoré sú občas trochu strelené. Na druhej strane, faktom zostáva, že ide o človeka, ktorý má veľmi dobré informácie a známosti v hernom biznise a preto je fajn minimálne sa jeho tvrdeniami zaoberať. Celkový obraz si spravte sami.

Pachter ešte počas tohtoročnej E3 prišiel s informáciou, že Playstation 5 by podľa jeho odhadov mala stáť 800$ pri vydaní. Ako na to prišiel? Podľa neho by však táto cena bola opodstatnená jej špecifikáciami a zníženie tejto ceny na nižšiu by pre Sony znamenalo veľký problém (pravdepodobne by to znamenalo, že Sony by muselo predaj konzoly dotovať). Teraz však potvrdil, že svoje vyhlásenie myslí vážne. 

Neviem, prečo očakávate, že táto konzola bude stáť 300 alebo 400$. Jednoducho neviem.

Podľa slov Sony vieme, že Playstation 5 bude podporovať videovýstup do rozlíšenia 8K (to však samozrejme neznamená, že hry budú natívne v 8K), 8-jadrový Zen 2 procesor, Navi grafický čip a hlavne SSD disk a podporu ray-tracingu.

Náš názor: Či to Patcher myslel s obrazne, že nemáme očakávať nízku cenu konzoly, to vie iba on sám.

Každopádne aj Sony a vlastne aj Microsoft zistili počas posledných generácií, že 500$ je pomyselný strop ceny konzoly pri vydaní a všetko nad túto sumu predstavuje problém. Navyše, je dosť pravdepodobné, že obe spoločnosti sa budú chcieť cenovo buď podkopať, alebo minimálne vyrovnať, pretože pravdepodobne žiadna zo spoločností nebude chcieť ísť do ďalšej generácie ako „tá drahšia.“

Rozumieme pokročilosti technológii v budúcich konzolách (pokročilosti na pomery konzol), no jeden z dôvodov, prečo obe spoločnosti presedlali na klasické x86 procesory bolo práve potencionálne zníženie ceny. Sú si teda vedomé nutnosti nízkej ceny a 800$ je čisté šialenstvo.

Plus, obe spoločnosti sú v pozícii kedy nechcú byť pri predaji hardvéru vo veľkom mínuse. Najväčšie bohatstvo je síce v predaji hier a služieb, no to neznamená, že by boli ochotné tratiť na každom predanom kuse konzoly desiatky €.

Zdroj: CCN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk