Čipy pre Playstation 5 a Xbox Scarlett mieria do výroby

Čipy pre Playstation 5 a Xbox Scarlett mieria do výroby

 

Nové konzoly sú už za rohom.

Asi najdôležitejším komponentom nových konzol je APU. Spojenie procesora a grafického čipu v jednom kúsku kremíka, ktorý poskytne dostatok výkonu na to, aby sme mali na ďalších niekoľko rokov pokoj. Vieme, že obaja výrobcovia konzol budú pokračovať v spolupráci so spoločnosťou AMD a teda Playstation 5 a Xbox Scarlett budú mať opäť AMD procesory a AMD grafické čipy.

Tieto čipy majú špeciálne označenie, ktoré sú v podobe, kedy musíte vedieť čo hľadať. Prvý takýto reťazec sa objavil ešte v januári tohto roka a išlo o 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, čo naznačovalo, že obe konzoly budú mať Zen+ alebo Zen2 osemjadrový procesor s boost frekvenciou 3,2Ghz a AMD Navi 10Lite grafický čip.

Lenže aj pri tomto čipe nastal vývoj. Jeho terajšie označenie sa jemne zmenilo a práve táto zmena je veľmi zaujímavá. Nové kódové označenie APU čipov pre nové konzoly je ZG16702AE8JB2_32/10/18_13F8. Keď si túto sekvenciu vložíte do MOEPC.net tak vám vyskočí táto tabuľka.

Z na začiatku reťazca naznačuje, že tento čip je viac-menej vo svojej finálnej podobe, ktorá zamieri do produkcie. Toto nové označenie odhalil užívateľ APISAK, ktorý vo svojom voľnom čase odhaľuje kódové označenia čipov :D.

18_13F8 pravdepodobne naznačuje verziu grafickej časti tohto APU, pričom teoreticky by sa dalo predpokladať, že tento grafický čip by mohol mať takt 1,8Ghz, čo je obrovský nárast oproti súčasnej generácii.

Otázkou tak zostáva už len to, či ide o APU čip pre Playstation 5, Xbox Scarlett, alebo budú mať obe konzoly rovnaký čip. Na odpovede na tieto otázky si však budeme musieť počkať.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk