Killzone Shadow Fall: The Insurgent Pack DLC - Recenzia

 

Recenzie na DLC prídavky nenájdete medzi článkami často. Je to pomerne pochopiteľné – ťažko sa recenzujú a vo väčšine prípadov nemajú čím zaujať. Obvykle rozširujú príbeh bez toho, aby nejako ovplyvnili hrateľnosť. V prípade multiplayerových DLC je to ešte horšie. Tie zväčša pridávajú iba nové mapy, na ktorých budete bojovať. A hoci by si niektorí čitatelia možno radi prečítali, čo si o nových mapách myslíme, toto je skôr parketa pre profesionálnych hráčov. Našťastie, The Insurgent Pack DLC nie je o mapách.

Killzone Shadow Fall už balík máp dostal. Zadarmo. The Insurgent Pack DLC rozširuje hru pre viacerých hráčov iným spôsobom. Pridáva nové povolanie, nové schopnosti a zbrane. V kozmetickej rovine myslí aj na hráčov, ktorí si užili kampaň pre jedného hráča. V podobe režimu Elite predstavuje novú výzvu. Kampaň si zahráte na najťažšej náročnosti, avšak iba s tromi životmi. Odmenou vám bude zlatá trofej. Ďalší prídavok pre jedného hráča od tohto DLC nečakajte. Jeho podstata spočíva v novom povolaní.

Insurgent je pomerne zaujímavá postava, ktorú odporúčame skôr skúsenejším hráčom. Dôvodom sú zaujímavé schopnosti, ktorými disponuje. Insurgent dokáže hackovať nepriateľské vežičky a spraviť z nich spojencov. Takisto vie ukradnúť schopnosti iným povolaniam – stačí nájsť nedávno zabitého protihráča. Vďaka tomu ponúka veľmi špecifickú hrateľnosť. Dokáže všetko a pritom nič. Ukradnuté schopnosti môžete používať iba párkrát, následne je potrebné nájsť si novú obeť a opätovne získať špeciálne vlastnosti.

V praxi to znamená aj to, že ak za Insurgenta hrá nováčik, nevie povolanie plnohodnotne využiť. Nevie, čo robia schopnosti ostatných povolaní a nevie z nich profitovať. Preto, ak plánujete hrať MP režim Killzonu Shadow Fall, začnite s pôvodnými povolaniami. Ak ich zvládnete, potom je čas otestovať Insurgenta – a možno zistíte, že vám jeho nátura ideálne vyhovuje. Svojím spôsobom je vynikajúci a s trochou šťastia a šikovnosti dokáže ovplyvniť súboje tak, ako to nedokáže žiadne iné povolanie. Nie je však prehnane silný.

Okrem Insurgenta prináša DLC aj trojicu nových schopností pre existujúce povolania. Nové povolania majú vybalansovať hrateľnosť a hráčom ponúkajú nové nástroje, ako sa brániť iným schopnostiam. Za zmienku stojí aj trojica nových zbraní, vrátane legendárnej M82.

The Insurgent Pack DLC je fajn prídavok, ktorý osloví hráčov multiplayeru. Ak ste Killzone Shadow Fall odložili do poličky, pravdepodobne vás neprinúti hru opäť hrať. Ak si však pravidelne užívate boje s ostatnými hráčmi, nové povolanie a schopnosti sú pádnym dôvodom, prečo si DLC kúpiť.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Killzone Shadow Fall: The Insurgent Pack DLC
Platforma: PS4
Žáner: FPS
Výrobca: Guerrilla Games
Distribútor: PS Store
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Naše hodnotenie

80%
 
"Výborné oživenie MP bojov"
  Klady
  • Insurgent
  • nové schopnosti
  Zápory
  • Elite režim neprináša nič nové
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk