Astro Bot: Rescue Mission - Recenzia

Astro Bot: Rescue Mission - Recenzia

 

Ako podľa vás dopadne kombinácia virtuálnej reality a jednoduchej arkádovej hopsačky? Skôr než kývnete rukou, dajte šancu našej recenzii a vydajte sa s nami na záchrannú misiu, budete prekvapení.

Asi takto nejako som usadal s headsetom na hlave k zaujímavému počinu z dielne Japan Studio, ktoré, mimochodom, stojí aj za veľmi obľúbenou PlayStation hopsačkou Ape Escape z roku 1999. Nečakal som takmer nič, no dosal som viac než dosť.

Príbeh len ako doplnok

Je jasné, že moja obľuba v podobe kvalitného príbehu bude bez akejkoľvek príchuti, takže klišé v podobe záchrany a šťastného konca ma nijako neurazilo. Všetko sa točí okolo záchrany zničenej materskej lodi Astro Botov, ktorej posádka vinou útoku hnusného zeleného mimozemšťana prišla o svoj domov. Loď sa pri tejto skaze rozpadne na kúsky a posádkach roztomilých botov je roztrúsená po okolitých planétach. V tomto momente sa ujmete role kapitána Astra a všetko je vo vašich rukách.

Spočiatku som si nevedel dobre predstaviť, z akého dôvodu mám mať vlastne PSVR na hlave, keďže sa hra ovláda úplne klasicky, a to za pomoci gamepadu, navyše úplne štandardou schémou. Jediný rozdiel je, že rozhľad kamerou je plne vo vašej réžii, teda s pomocou headsetu.

Chytľavý a zábavný efekt

A verte, že táto úplne jednoduchá idea má v konečnom dôsledku veľmi chytľavý a zábavný efekt. Aj keď vo svojej podstate jedným tlačidlom skáčete a druhým bojujete s nepriateľmi. Zaujímavým prvkom je použitie tryskov miesto dvojskoku, takže získate vo výskoku čas navyše a zároveň môžete týmito tryskmi zlikvidovať nepriateľa.

Ani onen headset nie je na vašej hlave len vo funkcii kamery, ale využijete ho aj na iný účel, takže sa trochu viac zapotíte. Budete sa vyhýbať strelám a nepriateľom či hlavou odrážať loptu. Práve v týchto momentoch je Astro Bot: Rescue Mission skutočne zábavnou hrou.
Paradoxne práve oná kamera je aj najväčším kameňom úrazu. Dosť často sa budete musieť skutočne poriadne nakláňať, aby ste videli, kde vlastne so svojím Astrom stojíte a neraz ho ani poriadne neuvidíte a niektoré manévre v podobe skokov skončia neúspechom. Tento nedostatok si „užijete“ predovšetkým pri súbojoch s bossmi, takže v tomto smere prajem pevné nervy.

Na jeden nádych

Chvalabohu sú checkpointy rozmiestnené veľmi dobre a prípadný neúspech vás nepresunie niekam na začiatok vašej záchrannej misie. Tešiť sa môžete na 20 misií, ktoré však sfúknete za zhruba 5 až 6 hodín, čo je naozaj škoda, keďže toto záchranné dobrodružstvo je naozaj zábavné a poteší predovšetkým mladších hráčov.

A aká by to bola hra, ktorá by v dnešnej dobe v sebe neskrývala nejakú možnosť čokoľvek vylepšiť? Ani v tomto táto hopsačka nijako nezaostáva. Keďže je headset náhradou kamery z tretej persóny, tak gamepad predstavuje dušu kapitána. A práve ten si môžete vylepšovať. Získate vystreľovacie lano, vodotrysk či svetlo. Zaujímavé je použitie vodotrysku, ktorý slúži nielen na uhášanie ohňa, ale aj ako pomôcka na zalievanie kvetín, ktoré vám následne po svojom rozkvitnutí umožnia presun na ďalšie pozície.

Vizuál prekvapil

Skutočne potešujúce je, že ani technické spracovanie hry ničím neurazí. Keďže hra je zameraná na mladšie publikum, je jasné, aká farebná paleta vás čaká. No aj napriek tomu tam boli momenty, ktoré zaujali aj mňa a predovšetkým v podvodnom svete sa určite len tak na moment zastavíte a budete sa kochať.

Naše hodnotenie

Astro Bot: Rescue Mission je v skutku zábavnou hopsačkou pre PSVR, ktorá poteší hlavne mladších hráčov. Nečakajte nič náročné, odpustite jej nedostatky v podobe neposlušnej kamery a užite si výlet do sveta virtuálnej reality.

Klady

  • skvelá hrateľnosť
  • zábavné
  • na pomery PSVR dobrý vizuál

Zápory

  • chcelo by to ešte aspoň 2-3 hodiny navyše
  • neposlušná kamera

Informácie o hre

Astro Bot: Rescue Mission

Astro Bot: Rescue Mission 2018

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: Plošinovka
  • Výrobca: Japan Studio
  • Distribútor v GB: Sony Interactive Entertainment
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: SONY

Trailer

Korekcia: Iveta Szighardtova

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk