Until Dawn: Rush of Blood - Recenzia

Until Dawn: Rush of Blood - Recenzia

 

Pri pohľade na hry, ktoré sú dostupné pre PS VR, je Until Dawn: Rush of Blood v určitom slova zmysle unikátom. Na nič sa nehrá. Je to jednoducho titul, ktorý má jednoduchý koncept, avšak do veľkej miery profituje z virtuálnej reality.

OK, prakticky všetky tituly pre PS VR profitujú z možností platformy. Niektorým to ide lepšie, iným horšie. Rush of Blood sa radí do prvej kategórie, ale zároveň ide o titul, nad ktorým niektorí hráči možnože ohrnú nosom. Dôvodom je jej jednoduchý koncept – hra vás vozí na horskej dráhe, a tak jediné, čo sa od vás očakáva, je mieriť a strieľať po predmetoch a nepriateľoch, práve sa objavujúcich na obrazovke. Rovnaký koncept ponúkajú aj niektoré mobilné hry, takže je zrejmé, prečo sa môžu objavovať pripomienky.

Na každú vec sa však dá pozrieť z dvoch uhlov pohľadu. Zjednodušená hrateľnosť je, samozrejme, pre určitú skupinu negatívna vec a aj my sme niektoré iné hry pre PS VR kritizovali práve z tohto dôvodu. Na druhej strane, horské dráhy patria medzi najlepší obsah, ktorý si môžete pozrieť alebo zažiť vo virtuálnej realite. Jednoducho, táto kombinácia funguje a v prípade Until Dawn: Rush of Blood dostanete k tomu aj nadštandardné množstvo hry. Plusom je, že hra nie je moc drahá, takže ak sa chcete na 2 – 3 hodinky zabaviť vo VR, je lepšie investovať 15 – 20 eur ako 55 eur v prípade niektorých iných titulov.

Rush of Blood obsahuje sedem úrovní, ktoré sa odlišujú dizajnom, avšak majú rovnakú hrateľnosť. Treba strieľať po nepriateľoch a iných predmetoch na obrazovke a prípadne hľadať skryté objekty. Tie zbierate a takisto získavate body, ktoré vo výsledku vypovedajú o tom, ako dobre alebo zle Rush of Blood hráte. Určitá skupina bude hru dookola hrať v snahe zlepšovať svoje výsledky, ďalšia skupina si levely prebehne raz, aby si užila hororovú horskú dráhu.

V prípade Rush of Blood ťažko kritizovať niektoré aspekty hry, nakoľko sú pevne dané jej konceptom a s tým vývojári jednoducho nič nespravia. Tým, že ide o tzv. strieľačku na koľajniciach (pohyb hrdinu je automatický), je zrejmé, že celá hra spočíva práve v zbieraní bodov. Avšak zažiť si prostredie hry a najmä niektoré úseky horskej dráhy vo virtuálnej realite je naozaj výborný zážitok. A aj kvôli tomu túto hru odporúčame k PS VR. Ide o veľmi špecifický zážitok, ktorý inde nenájdete. Plus, výhodou je už spomenutá nižšia cena.

Vývojárov však možno kritizovať za to, že nepriateľov nie je viac a že im chýba viac hororová atmosféra. Niektoré úseky hry sú strašidelné, avšak po čase si zvyknete na útoky klaunov s ich hlasnými výkrikmi a trochu to kazí celkový dojem. Škoda.

Naše hodnotenie

Rush of Blood sa oplatí zahrať si najmä kvôli hororovej horskej dráhe, ktorá je v prostredí virtuálnej reality spracovaná výborne. Väčšina hráčov 7. level prejde asi iba jedenkrát, avšak pre tých, ktorí hľadajú výzvu, je tu priestor na zlepšovanie sa.

Klady

  • horská dráha
  • zážitok z hrania vo virtuálnej realite
  • rozumná cena

Zápory

  • otravní klauni
  • obmedzená hrateľnosť
  • krátke, pokiaľ nechcete dookola zlepšovať svoje výsledky

Informácie o hre

Until Dawn: Rush of

Until Dawn: Rush of 2017

Od zvrátených autorov hororu Until Dawn prichádza jeho akčnejšia odnož s podtitulom Rush of Blood. Hororový zážitok pre virtuálnu realitu, z ktorého stuhne krv v žilách každému fanúšikovi strieľačiek.

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: Akčná hra
  • Výrobca: Supermassive Games
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk