Sony už nebude poskytovať aktualizácie predajov konzoly PlayStation 4

Sony už nebude poskytovať aktualizácie predajov konzoly PlayStation 4

 

Predaje už za reč nestoja.

Zatiaľ čo púť PlayStation 5 sa začala pred necelými dvoma rokmi, tak púť PlayStation 4 sa už pomaly ale isto končí. A už teraz je isté, že PlayStation 4 bude druhou najpredávanejšou konzolou od Sony, nakoľko PS1 a PS3 nechala v spätných zrkadlách a PS2 určite nedobehne.

A na spomalenie predajov konzoly už reaguje aj spoločnosť Sony, ktorá sa rozhodla, že od nového finančného roka prestane ponúkať aktualizácie predajov PlayStation 4. V poslednom finančnom roku, od apríla 2021 do marca 2022 predala PlayStation 4 1 milión konzol a toto číslo už pravdepodobne pôjde iba nadol.

Celkovo tak má PlayStation 4 na konte 117,2 milióna predaných konzol. V súčasnosti tak ide o druhú najpredávanejšiu domácu konzolu v histórii, no je viac ako pravdepodobné, že ju v tomto roku predbehne Nintendo Switch.

Napriek tomu, že predaje samotných konzol sú na minime, tak softvérová podpora konzoly je naďalej silná. V tomto roku sa PS4 dočká exkluzivity God of War Ragnarok a taktiež aj očakávaných multiplatformových hier ako Call of Duty: Modern Warfare II, Hogwarts Legacy, nádielky športových hier, The Callisto Protocol a ďalších.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk