Pokračovanie Days Gone vraj zrušilo samotné štúdio Bend, nie Sony

Pokračovanie Days Gone vraj zrušilo samotné štúdio Bend, nie Sony

 

Ani odhady predajov v podaní bývalého popredného vývojára nemusia byť správne.

Okolo hry Days Gone, respektíve jeho možného pokračovania, sa toho napísalo už viac než dosť. Posledný týždeň opäť prilial olej do ohňa Jeff Ross, ktorý v minulosti viedol vývoj Days Gone a plánoval aj samotné pokračovanie.

Teraz sa všetko sa točilo okolo zverejnenej správy v podaní inej PlayStation exkluzivity - Ghost of Tsushima. Tomuto titulu sa darilo v predajoch veľmi dobre a spoločnosť Sony potvrdila, že má na konte už viac ako 8 miliónov predaných kópií.

Práve táto informácia vraj zamiešala kartami a tvrdením, že Sony malo pokračovanie Days Gone zamietnuť práve pre neuspokojivé predaje. Dnes už bývalý vývojár štúdia Bend mal za to, že aj Days Gone predal minimálne rovnaký počet, ako Ghost of Tsushima a aj napriek tomu sme sa pokračovania nedočkali, čomu dodnes zjavne nechápe.

Keďže už Ross nie je súčasťou PlayStation Studios, tak je prinajmenšom zvláštne akým spôsobom sa k spomínanému číslu dopracoval. Opiera sa totiž o dáta zo zaniknutej služby Gamestat, ktorá v minulosti sledovala trofeje z PlayStationu, aby odhadla približný počet ľudí, ktorý konkrétnu hru hrali. Jeff Ross síce tvrdí, že v štatistike zohľadňuje požičané či bazárové kópie, ale ničím to nepodkladá - nemá žiadne dáta. Navyše je nutné zdôrazniť, že samotná hra sa objavila aj v službe PlayStation Plus, na čo upozorňuje aj magazín Game Informer.

Samotný aktér tejto hry na mačku a myš bol samozrejme konfrontovaný s vyššie uvedenými skutočnosťami, no za zverejnenými číslami si stojí, aj keď dodáva, že oficiálne štatistiky nepozná. Nemej dôležitá je aj informácia o tom, že keď Jeff Ross tvrdil, že vedenie nebolo spokojné s Days Gone a nedalo šancu pokračovaniu, tak tým nemyslel PlayStation ani Sony, ale vyšší manažment štúdia Bend

Zdroj: push square, game informer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk