Tvorca Days Gone: Sony označilo Days Gone za sklamanie napriek tomu, že sa predával skvelo

Tvorca Days Gone: Sony označilo Days Gone za sklamanie napriek tomu, že sa predával skvelo

 

Lepší ako Ghost of Tsushima.

„Kauzu“ Days Gone 2 si možno pamätáte z minulého roka. A ak nie, tak vám to pripomeniem. V priebehu minulého roka sa okolo štúdia Sony Bend, tvorcov Days Gone objavilo niekoľko mrakov. Sony totiž nikdy neohlásilo, aké predaje dosiahla hra Days Gone a interne sa hovorilo o sklamaní. Štúdio tak bol odoprený vývoj pokračovania a namiesto toho pomáhali štúdiu Naughty Dog s vývojom Factions multiplayeru pre The Last of Us: Part II. Až v priebehu minulého roka navrhli vedeniu PlayStation Studios svoj vlastný projekt, ktorý bol schválený a malo by ísť o hru v otvorenom svete, no zatiaľ bez ďalších podrobností.

Celé to však z pohľadu hráčov viselo na argumente, že Days Gone sa predával oproti ostatným first-party hrám Sony celkom slabo. No nemusí to byť až taká pravda.

Režisér vývoja hry John Ross totiž na sociálnej sieti Twitter prezradil, že v čase, kedy odišiel zo štúdia (december 2020) sa Days Gone predával rýchlejšie ako hra Ghost of Tsushima. Pri tej Sony predvčerom skonštatovalo, že presiahla hranicu 8 miliónov predaných kópií. Ross nepriamo obvinil manažment Sony za to, že z hry spravili umelo neúspech.

„V čase, keď som opustil Sony bol Days Gone na trhu rok a pol a predal viac ako 8 miliónov kópií. Odvtedy určite predal viac a následne vyšiel na PC, ktorý pridal ďalší milión. Lokálny manažment štúdia nám však vždy dával najavo, ako keby bola hra veľkým sklamaním.“

Ak sa teda Days Gone predával dokonca lepšie ako Ghost of Tsushima, tak asi jediným vysvetlením odmietnutia pokračovania je fakt, že Days Gone mal na Metacritic oveľa nižšie hodnotenie a taktiež aj fakt, že vývoj Days Gone bol celkom problematický a dlhý.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk