Kojima Productions: Death Stranding prekonal hranicu 5 miliónov predaných kópií

Kojima Productions: Death Stranding prekonal hranicu 5 miliónov predaných kópií

 

Ďalšie tisíce ešte prídu.

Sony sa nikdy nepochválilo predajmi svojej hry od štúdia Kojima Productions Death Stranding, ktorá vyšla v novembri 2019. A nakoľko Sony sa veľmi rado chváli predajmi, tak všeobecný predpoklad bol, že hra nebola až tak komerčne úspešná. Nie v porovnaný s ostatnými PlayStation exkluzivitami.

A teraz sa to viac-menej potvrdilo. Jay Boor, ktorý šéfuje vydavateľskej činnosti Kojima Productions totiž prezradil, že hra Death Stranding predala do marca 2021 na platformách PC a PlayStation 4 5 miliónov kópií.

Podľa jeho vlastných slov sa hra predávala „celkom dobre“ a Boor taktiež vyjadril optimizmus smerom k budúcnosti predajov hry. Už v septembri sa totiž chystá vydanie Director’s Cut edície hry na PlayStation 5, čo nepochybne navýši predaje o niekoľko desiatok tisíc kópií.

„S Death Stranding, prvou hrou vyvíjanou štúdiom Kojima Prodcutions musíme skonštatovať, že z hľadiska predajov sa jej viedlo celkom dobre. Do marca 2021 hra predala 5 miliónov kópií.“

Iba pre priame porovnanie. Posledná hra, na ktorej sa podieľa Hideo Kodžima, Metal Gear Solid V predala do konca roka 2015 6 miliónov kópií (hra vyšla v septembri 2015). Išlo však o piate pokračovanie známej série a hra vyšla taktiež aj na Xbox konzoly.

Ani v porovnaní s inými PlayStation 4 exkluzivitami si však Death Stranding neviedol bohvieako dobre. Ghost of Tsushima predal napríklad za menej ako rok 6,5 milióna kópií a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales predal za jeden mesiac 4 milióny kópií.

Death Stranding: Director’s Cut príde 24. septembra na PlayStation 5.  

 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk