3800 PS4 konzol neťažilo kryptomeny ale farmovalo Ultimate Team v sérii FIFA

3800 PS4 konzol neťažilo kryptomeny ale farmovalo Ultimate Team v sérii FIFA

 

Menšia zmena.

Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že Služba bezpečnosti Ukrajiny počas razie našla 3800 PlayStation 4 konzol uložených v úhľadných radoch a oficiálnych informácií inštitúcie malo ísť o konzoly, ktoré boli určené na v dnešnej dobe populárne ťaženie kryptomien.

Nakoniec je však všetko inak. Časť informácie, že sa v sklade nachádzalo 3800 PlayStation 4 konzol bola pravdivá, no účel ich fungovania na tomto mieste nie. Podľa biznis webu Delo totiž tieto konzoly neťažili kryptomeny, ale slúžili ako bot farm pre sériu FIFA a jej mód Ultimate Team.

Tejto teórii napovedá aj fakt, že ak sa pozorne pozriete na jeden z obrázkov, tak vidíte, ako je z nich vysunutý disk hry FIFA 21. Čo však tieto konzoly robili? Tieto konzoly boli prepojené s počítačmi, ktoré ich ovládali a cez botov sa na nich hrali zápasy módu Ultimate Tam čím farmovali tento mód a následne boli tieto účty predávané na čiernom trhu čím generovali vlastníkom týchto konzol zisk.

Oficiálne úrady odmietli komentovať, či bol účel týchto konzol práve tento nakoľko citovali prebiehajúce vyšetrovanie.

Boj EA proti bot farmám v móde Ultimate Team je dlhoročný a vydavateľovi sa nedarí ho potlačiť. Kombinácia lootboxov so šialenými cenami za tých najlepších hráčov (Lionel Messi s ratingom 99 napríklad stojí 1,5 milióna FUT Coins pri dražbe) totiž často motivujú k tomu, aby hľadali aj iné cestičky, ako sa v tomto pay-to-win móde presadiť. Navyše, ekonomika Ultimate Team pritiahla k sebe aj hráčov, ktorí sa cez čierny trh snažia vyniesť zisky z predaja hráčov von z prostredia hry vo forme štandardných peňazí. A takéto farmy sú na to ideálnym spôsobom.

SBU okrem PlayStation 4 konzol našla aj 500 grafických kariet, 50 procesorov, dokumentáciu k účtom za elektrinu a taktiež aj laptopy, smartfóny, USBčka a ďalšie predmety.

Niečo podobné sa tak asi bude diať aj v hre FIFA 22, ktorá bola predstavená minulý týždeň.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk