Šéf Playstation nepriamo skritizoval CD Projekt RED za vydanie Cyberpunk 2077

Šéf Playstation nepriamo skritizoval CD Projekt RED za vydanie Cyberpunk 2077

 

„Nezodpovedné...“

Vydanie hry Cyberpunk 2077 na konzolách je veľmi dobre zdokumentovaným „failom“ štúdia CD Projekt RED. Pre tých, ktorí spali v jaskyni, štúdio CD Projekt RED vydalo v decembri svoju očakávanú RPG na PC a konzoly a zatiaľ čo PC hráči mali viac-menej dobrý zážitok, tak hráči na konzolách Playstation 4 a Xbox One dostali takmer nehrateľný produkt. A celé to vyústilo v to, že hra bola stiahnutá z digitálneho predaja na Playstation Store a do dnešného dňa sa tam nevrátila.

A zdá sa, že Jim Ryan, šéf Sony Interactive Entertianment to bral s dosť ťažkým srdcom a v rozhovore pre GQ Magazine nepriamo skritizoval štúdio CD Projekt RED za vydanie nedokončenej hry, kde samozrejme použil svoje first party hry ako totálny protiklad.

„Cítime sa veľmi dobre s našou first-party ponukou hier Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart a Horizon: Forbidden West, ktoré prídu v tomto roku. A viete, existujú dva prístupy. Môžete sa držať dátumu vydania a vydať hru bez ohľadu na kvalitu, alebo ju môžete vydať vtedy, keď je správny čas.“

„My sme si vybrali druhý prístup. V posledných mesiacoch sme zažili niektorých vysokoprofilových vývojárov, ktorí vyskúšali prvý prístup. A ten nefunguje ani počas lepšieho obdobia. Myslím si, že v tomto svete, kde kreatívni ľudia pracujú na diaľku musíte jednoducho rešpektovať potreby herného vývoja a fakt, že ten si niekedy vyžaduje to čo si vyžaduje na to, aby ste mali dobré hry.“

Taktiež je zaujímavé, že Ryan v rozhovore nezahrnul nový God of War medzi hry s ktorými ráta na rok 2021. A aj keď iba málo ľudí predpokladalo, že hry sa v tomto roku dočkáme, tak sa zdá, že už ani Sony nepočíta s tým, že ju v roku 2021 vydá.

Zdroj: GQ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk