Digitálna doba je tu: 80% predaných hier Capcomu je predaných digitálne

Digitálna doba je tu: 80% predaných hier Capcomu je predaných digitálne

 

Stále preferujete fyzické verzie hier?

Krabicové verzie hier pomaly ale isto zomierajú. Tak skoro síce určite nezomrú, no každoročne sa misky váh nakláňajú smerom k digitálnej distribúcii a zatiaľ čo na začiatku tejto generácie bol podiel predaja digitálu na úrovni 20%, tak po siedmych rokoch je celkom bežné ak sa polovica hier predá digitálne a v niektorých prípadoch je toto číslo ešte omnoho vyššie.

Capcom v poslednom rozhovore s investormi prezradil veľmi zaujímavé číslo. Až 80% všetkých predajov hier v posledných mesiacoch išlo k hráčom digitálnou formou, čo prisudzuje fyzickým kópiám hier „iba“ 20% podiel. A to mimochodom hovoríme o predajoch hier, nie o dodatočných tržbách z DLC obsahu, pretože takto by bol tento pomer ešte viac v prospech digitálnej distribúcie.

Cieľom Capcomu v najbližšej dobe je tak zvýšiť podiel digitálnej distribúcie na 90%. Následne by sa mal rast digitálnej distribúcie spomaliť, pretože podľa vyjadrení Capcomu budú stále existovať ľudia, ktorí budú preferovať fyzické kópie hier a ich počet by mal tvoriť 10% predajov.

Časť plánu, ako chce Capcom zvýšiť podiel digitálnej distribúcie je dlhšia podpora jednotlivých hier a taktiež sprístupnenie svojich hier pre čo najväčšie možné publikum.

Zdroj: Capcom

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk