Zdá sa, že Metacritic už zakročil proti užívateľským recenziám

Zdá sa, že Metacritic už zakročil proti užívateľským recenziám

 

Prvý, no iba drobný krok.

Bombardovanie negatívnymi recenziami na Metacritic je celkom bežnou záležitosťou. Je to veľmi jednoduchý spôsob, ako nechať svoj hlas počuť, pretože Metacritic neoveruje, či hru, ktorú hodnotíte vlastníte a ani to, či ste ju vôbec hrali. Stačí teda vytvoriť niekoľko účtov a môžete rozdávať 0/10, koľko vám hrdlo ráči.

Najnovším príkladom bola očakávaná Playstation 4 exkluzivita The Last of Us: Part II, ktorá bola doslova zbombardovaná a aj keď je  „najhoršieho“ vonku, tak výsledkom užívateľských hodnotení je takmer 121 tisíc hodnotení s priemerom 5,4. Stále však lepšie ako 3,4, ktoré tam svietilo tesne po vydaní.

Metacritic tak konečne zakročil. Dúfame, že ide o prvý krok k väčšej transparentnosti služby a ďalšie budú nasledovať. Totižto, podľa hry Crosscode to vyzerá, že hráči nebudú môcť hru ohodnotiť hneď po jej vydaní. Systém ich totiž upozorní, že majú stráviť určitý čas hraním a až potom majú prísť poskytnúť užívateľské hodnotenie.  

Pochybujeme však, že tento „odklad“ aktivácie užívateľských hodnotení zmení veľa. Hlavne, keď je to posunutie iba o jeden deň.

Zdroj: Metacritic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk