Šéf vývoja God of War: Cena hier musí ísť nahor

Šéf vývoja God of War: Cena hier musí ísť nahor

 

A asi aj pôjde.

Bývalý šéf Sony Worldwide Studios Shawn Layden otvoril pred niekoľkými týždňami pandorinu skrinku. Podľa neho sa totiž AAA budú musieť buď zmenšiť, alebo sa musí zvýšiť ich cena. A túto teóriu prakticky potvrdil Activision a 2K Sports, ktorý naznačili zvýšenie cien hier pri prechode na next-gen.

A zdá sa, že konsenzus začína smerovať k tomu, že tento nárast bude akceptovaný u viacerých herných vydavateľoch. A podobný názor zdieľa aj šéf vývoja Playstation 4 exkluzivity God of War, Cory Balrog.

Medzi reakciami na sociálnej sieti Twitter totiž povedal: „Hry musia ísť s cenou nahor. Preferujem úvodné zvýšenie ceny oproti „always on“ cash grab mikrotransakciami preplnenými pekelnými dierami z ktorých sa stali niektoré hry.“

A...vlastne Balrog má pravdu. Jediným problémom je akurát to, že pre vydavateľov to nie je o tom, že v prípade zvýšenia ceny hier znížia svoj dôraz na mikrotransakcie. Práve naopak. Cena hier sa zvýši a mikrotransakcie sa buď zhoršia, alebo zostanú také, aké sú. Však, 2K Sports?

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk