Vyhrážky smrťou sú pre tvorcov a hercov The Last Of Us: Part II momentálne bežné

Vyhrážky smrťou sú pre tvorcov a hercov The Last Of Us: Part II momentálne bežné

 

Niektorí fanúšikovia nenesú príbeh dvojky veľmi dobre.

Či sa The Last of Us: Part II zapíše do videoherných dejín ako kultová hra, podobne ako jednotka, to ešte momentálne povedať nevieme. Faktom ale zostáva, že hra sa do dejín určite zapíše ako jedna z najkontroverznejších hier v histórii.

Naughty Dog sa totiž v scenári tejto hry rozhodlo pre niekoľko veľmi odvážnych rozhodnutí a práve kvôli tým čelia neustálej kritike zo strany mnohých fanúšikov prvého dielu. Preto sa napríklad užívateľské hodnotenie dvojky zďaleka nepribližuje tým z jednotky a preto skupina fanúšikov série žiada od Naughty Dog kompletné prepísanie scenára v petícii.

Asi najviac problematická v očiach hráčov je implementácia postavy Abby, ktorú stvárnila populárna Laura Bailey. A na nej nenechali ani nitku suchú a niektoré jedinci zašli až tak ďaleko, že ju zahrnuli vyhrážkami smrťou. Čo je celkom padnuté na hlavu a jedincom odporúčame návštevu ústavu.

Ako prejav „solidarity“ sa so správami, ktoré dostal od „fanúšikov“ podelil aj režisér hry Neil Druckmann a niektoré komentáre stoja aj v tomto prípade za to.

K celej situácií sa neskôr vyjadrilo aj samotné štúdio Naughty Dog, ktoré skonštatovalo, že síce víta kritickú diskusiu, no na druhej strane odsudzujú všetky spôsoby obťažovania a vyhrážok smerovaných na tím vývojárov a hercov. „ Bezpečnosť je pre nás najväčšou prioritou a musíme pracovať spoločne, aby sme tento typ správania vykorenili a udržali konštruktívny a súcitný diskurz.“

Akýkoľvek už máme názor na The Last of Us: Part II, myslíme si, že je fér skonštatovať, že takéto urážky smerované na vývojárov by mali byť v každej slušnej spoločnosti absolútne neakceptovateľné a dotyční jedinci by sa mali prinajlepšom hanbiť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk