Ďalšia herná #MeToo „obeť:“ Šéf vývoja Assassin’s Creed Valhalla odstúpil z pozície

Ďalšia herná #MeToo „obeť:“ Šéf vývoja Assassin’s Creed Valhalla odstúpil z pozície

 

V posledných dňoch sa to valí.

No, posledné dni mali niektorí herní vývojári a populárne osobnosti hernej sféry veľmi náročné. Začala sa totiž ďalšia vlna #MeToo, kedy začali primárne ženy hovoriť o sexuálnom zneužívaní v hernom priemysle do ktorého sú „namočení“ celkom známe herné osobnosti. Počnúc Youtubermi ako Angry Joe až po legendárneho herného dizajnéra Chrisa Avellona.

A správanie sa v minulosti momentálne dobehlo aj šéfa vývoja Assassin’s Creed Black Flag, Origins a Valhalla, Ashrafa Ismaila. Ten bol totiž obvinený z toho, že zvádzal Twitch streamerku Matronedea a pritom jej klamal o tom, či je ženatý a či má deti. Zavádzal ju aj o dôvodoch, prečo nosí na prste manželský prsteň a mali spolu vzťah, ktorý trval približne rok.

„Keď niekto pravidelne hľadá partnera, ktorý je 8-18 rokov mladší ako oni a sú ich fanúšikmi, tak títo ľudia hľadajú niekoho, koho by mohli zneužiť. Zneužívajú svoje postavenie moci. Nie je to znásilnenie, no nie je to ani okay,“ dodala.

Ismail na toto obvinenie reagoval tak, že okamžite odstúpil z pozície šéfa vývoja Assassin’s Creed: Valhalla. Ten si však už nemôžete prečítať, pretože následne si zmazal celý účet na sociálnej sieti Twitter. Skonštatoval v ňom však, že mu je ľúto jeho správania a to, že ublížil svojim blízkym. Zároveň však dodal, že Valhalla je prácou stoviek vývojárov a že bude lepšie, ak s projektom nebude spájaný.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk