Fanúšikovia The Last of Us II pozor! Na internete kolujú zábery z hrania a dokonca aj informácie o konci hry!

Fanúšikovia The Last of Us II pozor! Na internete kolujú zábery z hrania a dokonca aj informácie o konci hry!

 

Čo spraví Sony?

Tak Sony a Naughty Dog si teda poriadne zavarili. The Last of Us: Part II bol odložený na neurčito, no podľa slov Naughty Dog je hra už prakticky dokončená a problémy, kvôli ktorým sa musela hra odložiť sú skôr logistického rázu. Lenže môže sa pokojne stať, že kvôli tomu, čo sa udialo včera bude Sony musieť hru vydať aspoň digitálne. Pretože toto už pod pokrievkou neudrží.

Na internet sa totiž dostali zábery z hrania hry. A nie iba tie. Na internet sa totiž dostali aj cutscény, ktoré predstavujú zásadné zvraty v deji hry a dokonca sa na internet dostali aj informácie o konci hry. Obetovali sme sa za vás, a všetky tieto informácie sme preskúmali a radíme vám dobre. Ak si chcete hru užiť, v žiadnom prípade tieto videá nesledujte a ani na žiadne informácie neklikajte. Na internete je tak dostupný zoznam levelov, ich poradie, kľúčové zvraty a teda všetko, čo potrebujete na pokazenie si zážitku z hry. Aj by sme vám odporúčali vyhýbať sa sociálnym sieťam, pretože niektorí zlomyseľníci tieto spojlery prezentujú takmer všade...

Prakticky jediný obrázok, ktorý sme ochotní s vami zdieľať je obrázok z hlavého menu hry. Zvyšok vám tu nebudeme dávať, pretože nechceme byť zlomyseľný a taktiež aj kvôli tomu, že keď tieto informácie chcete nájsť, tak si ich nájdete veľmi rýchlo.

Ako sa to však udialo? Zdá sa, že hra unikla priamo zo štúdia Naughty Dog, resp. od jedného zo zamestnancov štúdia. Zábery, ktoré sú totiž na internete pochádzajú očividne z devkitu Playstation 4, pretože na mnohých videách sú aj debug informácie. Tieto zábery majú často portugalské titulky, no ťažko povedať, či pochádzajú z Brazílie/Portugalska, alebo len niekto nastavil takýto jazyk aby zabránil odhaleniu.

Je ťažko predpokladať, či ide o dielo nespokojného vývojára (Naughty Dog má povesť crunchovania svojich vývojárov) alebo nebodaj nejakého hackera. Každopádne to však stavia Naughty Dog a Sony do ťažkej situácie. Aj keby mala hra pôvodný dátum vydania, tak momentálne by museli fanúšikovia plávať medzi spojlermi vyše mesiaca. A nakoľko ešte stále nevieme, kedy hra príde, tak to môže byť aj o niekoľko mesiacov dlhšie. A pohybovať sa po internete tak dlho, aby vám nejaký idiot nevyspojloval všetko môže byť veľký problém. Otázkou teda je, či to neprinúti Sony/Naughty Dog vydať hru aspoň digitálne v najbližších týždňoch. Dá sa však očakávať, že na tieto leaky reagovať budú.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk