Capcom hlási veľké víťazstvá Devil May Cry, Resident Evil a Monster Hunter

Capcom hlási veľké víťazstvá Devil May Cry, Resident Evil a Monster Hunter

 

Vydavateľ sa vezie na pozitívnej vlne.

Capcom patrí medzi vydavateľov, ktorí si v posledných rokoch výrazne zlepšili svoju povesť a urobili to jednoduchým spôsobom. Namiesto vymýšľania hlúpostí sa začali venovať vývoju kvalitných hier a hráči to očividne oceňujú. A tento trend potvrdil vydavateľ aj v kvartálnej finančnej správe, ktorá priniesla hneď niekoľko skvelých správ.

Resident Evil 7 predal dokopy už viac ako 7 miliónov kópií, čím sa zaradil na tretie miesto medzi najpredávanejšími hrami série (prvou je RE6 a druhou RE5). Hra si tak užíva stále predaje počas dlhej doby od vydania a Capcomu toto tempo predajov pričarovalo úsmev na pery. Resident Evil 2 zas dosiahol 5,8 milióna predaných kópií a hra tak prekonala pôvodný Resident Evil 2, ktorý predal 4,96 milióna.

Monster Hunter World zas dosiahol 14,9 milióna predaných kópií a je suverénne najpredávanejšou hrou v sérii a taktiež aj najpredávanejšou hrou v histórii vydavateľa Capcom. Expanziu Iceborn si kúpilo 3,2 miliónov hráčov, no v tomto počte nie sú zahrnuté PC kópie, lebo finančný kvartál sa skončil v decembri a expanzia vyšla na PC až v januári.

Devil May Cry 5 sa stal najpredávanejšou hrou v histórii série, kedy sa jej podarilo predať 3,1 milióna kópií, čím prekonala trojku a štvorku.

Jedinými nie až tak pozitívnymi správami sú výsledky série Street Fighter. Street Fighter 5 totiž predal 4,1 milióna kópií, čo je výrazne menej, ako predal Street Fighter 4.

Tu je zoznam TOP najpredávanejších hier Capcomu v histórii:

  1. Monster Hunter World: 14.9 milióna
  2. Resident Evil 5 (PS3/360 version): 7.6 milióna
  3. Resident Evil 6 (PS3/360 version): 7.4 milióna
  4. Resident Evil 7: 7 miliónov
  5. Street Fighter 2 (SNES): 6.3 milióna
  6. Resident Evil 2 Remake: 5.8 milióna
  7. Resident Evil 2 (PS1): 4.96 milióna
  8. Monster Hunter Freedom 3 (PSP): 4.9 milióna
  9. Monster Hunter Generations (3DS): 4.3 milióna
  10. Monster Hunter 4 Ultimate (3DS): 4.2 milióna
Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk