Najpredávanejšou konzolou dekády je Playstation 4. Hrám dominuje Call of Duty

Najpredávanejšou konzolou dekády je Playstation 4. Hrám dominuje Call of Duty

Prvé miesto medzi hrami si však ukradol niekto iný.

Keďže sa už skončila aj tá dekáda, tak NPD Group okrem klasického rebríčka koncoročného rebríčka štatistík predaja hier a konzol zverejnilo aj dáta za celú dekádu 2010 – 2019. A nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, pretože výsledky sú očakávané.

Najpredávanejším herným hardvérom za poslednú dekádu sa stala konzola Playstation 4, ktorá celosvetovo predala 106 miliónov kusov od svojho vydania v roku 2013. Microsoft na ňu bohužiaľ nestačil a Nintendo Switch prišlo príliš neskoro, aby dokázalo PS4 ohroziť. A Wii U radšej ani nespomíname. Dualshock 4 sa zároveň stal najpredávanejším herným príslušenstvom dekády. 

Z hľadiska hier nastala totálna dominancia série Call of Duty, ktorá má v TOP 10 rebríčku rovno 7 hier a jediné hry, ktorým sa podarilo nejakým zázrakom pretlačiť sa do TOP 10 boli Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2 a Minecraft. GTA V si však pre seba ukradlo titul najpredávanejšej hry dekády, pričom Call of Duty dosiahlo svoj predajný vrchol prvým dielom Black Ops.

Jediné Call of Duty hry, ktoré v rebríčku chýbajú sú Call of Duty Advanced Warfare a Call of Duty Infinite Warfare a samozrejme aj minuloročný Modern Warfare, ktorý nemal dostatok času, aby sa do rebríčka prepracoval. Bude sa tak musieť uspokojiť „iba“ s titulom najpredávanejšej hry roka 2019.

Zdroj: NPD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk