Death Stranding a magazín Famitsu sa dostali do veľmi nepríjemnej situácie

Death Stranding a magazín Famitsu sa dostali do veľmi nepríjemnej situácie

 

Veľmi nepríjemná situácie, no za toto si môžu sami.

Uznávaný Japonský herný magazín Famitsu sa dostal pod veľkú dávku kritiky zo strany hráčov a to kvôli nepríjemnej situácii, ktorá smrdí neférovosťou. Totižto, v poslednom vydaní magazínu sa objavila recenzia na očakávanú hru Death Stranding a hra si od magazínu odniesla ultimátne skóre 40/40.

Je to iba 29. hra, ktorá si odniesla ultimátne hodnotenie, čo je vzhľadom na fakt, že Famitsu pôsobí na trhu od roku 1986 viac ako pôsobivé. Len tak mimochodom, ultimátneho hodnotenia sa od Famitsu dočkali aj ďalšie hry od Kojima Productions, konkrétne Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Metal Gear Solid: Peace Walker a Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Zo západných hier sú jediné s ultimátnym hodnotením The Elder Scrolls V: Skyrim a GTA V.

Na tom by nebolo nič zvláštne, no predsa sa objavil jeden dosť veľký problém, ktorý trochu znevažuje toto hodnotenie. Redakcia Kotaku totiž zistila, že v hre sa ako NPC postava nachádza Hirokazu Hamamura, ktorý je bývalým šéfredaktorom Famitsu a súčasným prezidentom mediálnej spoločnosti Enterbrain, pod ktorú magazín Famitsu spadá. A ak toto nesmrdí protislužbičkami, tak potom nevieme.

Ešte horšie následne pôsobí fakt, že nikde v recenzii Death Stranding v magazíne Famitsu sa neuvádza, že ich riaditeľ sa v hre nachádza, ako by sa to slušilo a patrilo. Navyše, nie je to prvá hra, ktorá si odniesla 40/40 a objavil sa v nej Hamamura. Medzi ne patrí aj Wii hra 428: Shibuya Scramble a Metal Gear Solid: Peace Walker.

Naši redaktori sa však v hre nenachádzajú, takže našu recenziu si môžete pokojne prečítať. 

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk