Infinity Ward sa snaží obhájiť neobhájiteľné, zatiaľ čo ľudia rušia predobjednávky

Infinity Ward sa snaží obhájiť neobhájiteľné, zatiaľ čo ľudia rušia predobjednávky

Je to vraj len malý kúsok hry.

Iba málokomu sa podarí vytočiť svojich fanúšikov do takej miery v tak krátkom čase, ako sa to podarilo štúdiu Infinity Ward, resp. vydavateľovi Activision. Tí totiž potichu oznámili, že Survival Mode v Spec Ops časti hry bude exkluzívny pre Playstation 4 hráčov jeden celý rok a najskorší dátum, kedy si ho budú môcť hráči zahrať na Xbox One a PC je 1. október 2020.

Je zrejmé, že túto zmluvu má na svedomí Activision, nie členovia štúdia Infinity Ward, no vrámci princípu padajúceho hovna musia tento krok vysvetľovať práve vývojári.

Úlohou vysvetliť nevysvetliteľné tak bol poverený jeden zo šéfov vývoja Taylor Kurosaki, ktorý jednoducho skonštatoval, že ide o rozhodnutie, ktoré bolo vykonané vo „vyššej platovej kategórii“ a nemôžu s ním urobiť nič. Zároveň však prezradil, že všetok zvyšný obsah si budú môcť užiť hráči na všetkých platformách v rovnaký deň.

Taktiež prezradil, že Survival mód je iba „malou časťou“ Spec Ops módu.

To však nie je jediný problém. Včera sa totiž objavili aj informácie o tom, že lootboxy v Modern Warfare budú obsahovať zbrane, ktoré sa nebudú dať získať iným spôsobom, čo by hru priklonilo k pay-to-win spektru hier. Keď boli s touto otázkou konfrontovaní vývojári, tak radšej zvolili ticho, čo v tomto prípade vôbec neveští nič dobré.

Ak by totiž tieto špekulácie neboli pravdivé, tak vývojári by sa nepochybne chopili každej príležitosti, aby tieto správy vyvrátili.

A práve toto ticho v kombinácii s exkluzivitou survival módu vyprovokovalo desiatky hráčov, aby zrušili svoje predobjednávky, čo je vlastne momentálne najhorúcejšou témou na Modern Warfare subreddite.

Call of Duty: Modern Warfare vychádza 25. októbra na PC, Xbox One a Playstation 4. 

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk