Anthem predajmi sklamal, Apex Legends naopak príjemne prekvapil

Anthem predajmi sklamal, Apex Legends naopak príjemne prekvapil

 

EA zverejnilo podrobnosti svojich plánov na najbližšie obdobie.

Prišiel moment, na ktorí čakali všetci fanúšikovia Anthem. EA zverejnilo svoje finančné výsledky za posledné tri mesiace, čo znamenalo, že sme sa konečne dozvedeli, ako na tom bol Anthem z hľadiska predajov a hlavne sme sa dozvedeli, aké sú plány EA s touto hrou do budúcnosti.

  • Anthem nesplnil predajné očakávania EA, ktoré boli stanovené na 6 miliónov predaných kópií za 6 týždňov od vydania. Na druhej strane, výsledky neboli tak katastrofálne, aby EA vyhlásilo Anthem za mŕtvu hru a posunulo sa od nej preč. Hráči v hre strávili 150 miliónov hodín a tím sa momentálne sústreďuje na opravy v hre a pridávanie nového obsahu. Anthem však prekonal rekord Electronic Arts ohľadom podielu digitálnych verzií hry voči fyzickým kópiám.
  • Druhým veľkým titulom vydavateľa v posledných troch mesiacoch bola Battle Royale hra od tvorcov Titanfall, Apex Legends. Tá bola najrýchlejšie rastúcou hrou v histórii EA, pričom až pre 30% hráčov to bola ich prvá hra od EA. Vývojári sa teraz sústreďujú na prípravu nového obsahu a taktiež aj vydania na ďalších platformách. Áno, Apex Legends sa pravdepodobne dostane na smartfóny.
  • Digitálne verzie hier dosiahli už 49% podiel, ktorý každoročne rastie.
  • Apex Legends potvrdil vydavateľovi, že F2P model je schodný a v budúcnosti pravdepodobne uvidíme viac pokusov EA o vydanie takýchto hier.
  • Služby EA Access a Origin Access hlásia 3,5 milióna užívateľov s aktívnym predplatným. Navyše, EA chystá v júli vydanie EA Access aj na konzole Playstation 4.

  • Okrem tradičnej plejády športových hier v podobe FIFA 20, Madden NFL 20, NBA Live 20 a NHL 20 (ktorá opäť nebude na PC) sa dočkáme aj nizkorozpočtovej hry Sea of Solitude, ktorá bola predstavená na E3 2018.

 

  • Okrem toho EA potvrdilo, že v tomto roku sa dočkáme novej hry v sérii Need for Speed, ktorá do série vráti „boj medzi pretekármi a policajtmi“ a podľa odhadov EA predá 4 milióny kópií.
  • EA odhaduje, že Star Wars Jedi: Fallen Order predá 6-8 miliónov kópií do konca marca 2020.
  • Chystá sa aj nová Plants vs. Zombies hra, ktorá by mala predať niekoľko miliónov kópií („low single digit“)
Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk