Gamestop: Nové konzoly uvidíme už čoskoro

Gamestop: Nové konzoly uvidíme už čoskoro

 

Kvôli starým sa však čaká spomalenie biznisu.

Spoločnosť Gamestop je najväčším „kamenným“ predajcom hier na svete, no spoločnosť je už dlhodobo v negatívnej finančnej špirále a nevie nájsť cestu von. Rok 2018 bol pre nich veľmi zlý, keď včerajšie finančné výsledky odhalili, že firma stratila 673 miliónov dolárov, čo je najhorší výsledok v histórii firmy.

Dôvod je jasný. Mnoho hráčov prechádza na digitálne verzie hier a tým pádom bazárový predaj mizne a to bol najväčší zdroj príjmu pre spoločnosť. Čo je však ešte horšie, tento rok sa očakáva prepad herného biznisu, kvôli čakaniu na novú generáciu konzol. Prezradil to finančý šéf spoločnosti, Rob Lloyd: „S rešpektom k súčasnému konzolovému hardvéru musíme skonštatovať, že kvôli koncu konzolového cyklu očakávame znížený dopyt po konzolách, pretože mnoho hráčov bude čakať na to, s čím príde nová generácia konzol.“

Lloyd však naznačil, že hráči budú čakať aj preto, že o informácie o konzolách sa dozvieme už v tomto roku a preto si mnoho z nich rozmyslí, či chce investovať do končiacej sa generácie. Či však niektoré z nich tento rok aj vyjdú, prezradiť nechcel.

Finančný šéf spoločnosti verí, že kroky na zníženie výdavkov a zvýšenie zisku, ktoré zaviedol šéf spoločnosti George Sherman spoločnosti pomôžu.

Gamestop sa taktiež vyjadril ku kroku Sony, ktoré od začiatku tohto mesiaca nepredáva hry vo forme digitálnych kódov v obchodoch: „Nemyslíme si, že tento krok Sony bude mať na nás nejaký vplyv. Drvivá väčšina predaných voucherov tvorila kódy k získaniu PSN kreditu, alebo členstvo Playstation Plus, ktoré sa bude predávať aj naďalej a hráči, ktorí si chceli hry kupovať takto si jednoducho kúpia kredit za ktorý si hru kúpia priamo v Playstation Store.“

Zdroj: Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk