Dead Island 2 opäť zmenil vývojárske štúdio a tak skoro ho neuvidíme

Dead Island 2 opäť zmenil vývojárske štúdio a tak skoro ho neuvidíme

 

Táto hra je pravdepodobne zakliata.

Tak ako naša generácia zažila vývojárske peklo v ktorom sa ocitla hra Duke Nukem Forever, tak pravdepodobne budeme rozprávať aj o Dead Island 2. Ide o tretie pokračovanie série Dead Island (Dead Island 1 a Riptide) a hra bola ohlásená ešte v roku 2014, no je rok 2019 a hra je stále v nedohľadne. Prvé dva diely vyvíjalo štúdio Techland, ktoré sa však po nezhodách s vydavateľom rozhodlo značku opustiť a vytvorili sériu Dying Light. Dead Island 2 odvtedy hľadá svoj domov.

Web Gamesradar začal zisťovať, aký je vlastne stav vývoja hry. Vieme, že čase ohlásenia bola hra vyvíjaná štúdiom Yager (Spec Ops: The Line) a mala vyjsť ešte v roku 2015. Je zrejmé, že nič také sa nestalo a aj napriek gameplay ukážke sme sa nedočkali hry, ale oznámenia vydavateľa Deep Silver, že ukončili spoluprácu so štúdiom Yager kvôli „kreatívnym rozdielom.“

Následne v marci 2016 Deep Silver oznámili, že uzavreli zmluvu so štúdiom Sumo Digital (momentálne Crackdown 3) o tom, že práve toto štúdio bude vyvíjať Dead Island 2. A aj keď vydavateľ trvá na tom, že hra je stále vo vývoji a, že ju „nezabili,“ vyzerá to tak, že hra sa neohriala ani v tomto štúdiu.

Podľa informácií bývalého vývojára hry sa vývoj presunul do štúdia Dambuster, ktoré v roku 2016 vydalo hru Homefront: The Revolution. Sumo Digital podľa týchto informácií na hre stále pracuje, no vo forme pomocnej sily. Ťažko však povedať ako momentálne hra vyzerá a či aspoň v niečom pripomína to, čo sme z nej mali možnosť vidieť.

Poslednou správou, ktorá sa týka tohto večne odkladaného titulu je to, že Deep Silver smeruje hru k vydaniu až na budúcu generáciu konzol. Takže ak pôjde konečne všetko hladko, tak by sme sa jej mohli dočkať v roku 2020, teda 6 rokov po prvom oznámení.

Zdroj: Gamesradar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk