Tvorcovia Detroit: Become Human opúšťajú exkluzívnu náruč Sony a ich hry budú multiplatformové

Tvorcovia Detroit: Become Human opúšťajú exkluzívnu náruč Sony a ich hry budú multiplatformové

 

Môže za to investícia čínskej spoločnosti.

Čínska technologická spoločnosť NetEase a francúzske vývojárske štúdio Quantic Dreams včera oznámili, že do budúcnosti budú kráčať spolu. NetEase totiž do QD finančne investoval a získal tak menšinový podiel v spoločnosti. Táto investícia znamená, že štúdio sa bude môcť zamerať na tvorbu hier pre budúcu generáciu konzol a podľa informácií, ktoré poskytlo to znamená, že odteraz už nebude vydávať hry, ktoré budú exkluzívne pre Playstation platformu a to s cieľom rozšíriť potencionálne publikum.

Šéf štúdia David Cage k tejto investícii vydal toto stanovisko: „Táto investícia nám umožní venovať sa budúcim technológiám a budúcej generácií herných platforiem s rovnakým prístupom ku kreativite a inovácii. Našim cieľom je budovať naše štúdio ako nezávislé, globálne štúdio s viacerými hernými sériami. Chceme ďalej vyvíjať originálne hry v žánri v ktorom fungujeme ale taktiež aj expandovať tým, že budeme dostupný na všetkých platformách.“

Podrobnosti investície nie sú zverejnené, no je možné, že to bude investícia v podobnom duchu ako 100 miliónov, ktoré NetEase preinvestoval do spoločnosti Bungie.

Quantic Dreams naposledy vydal v minulom roku Playstation 4 exkluzivitu Detroit: Become Human a aj ich ďalšie dve predchádzajúce hry, Heavy Rain a Beyond: Two Souls boli exkluzívne pre Sony platformy.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk