Platinovú trofej v God of War získalo takmer pol milióna hráčov. Hru hralo 9 miliónov

Platinovú trofej v God of War získalo takmer pol milióna hráčov. Hru hralo 9 miliónov

 

Štúdio Sony Santa Monica sa pochválilo úspechom a štatistikami z God of War.

To, že God of War bol nie len kvalitatívny, ale aj komerčný úspech už nie je žiadnych pochýb. Po tom, čo hra počas prvého mesiaca predaja predala viac ako 5 miliónov kópií sa to číslo prehuplo oveľa vyššie. Síce presné číslo nám autori neprezradili, no komunita si vyrátala, koľko hráčov hru hralo.

Podľa týchto výpočtov si hru zahralo 9,1 milióna hráčov. Ako na to prišli? Tvorcovia štúdia totiž vypustili na svet infografiku, v ktorej je aj to, koľko hráčov získalo Platinovú trofej. Tá sa na udeľuje v prípade, že hráč získal všetky trofeje v danej hre. A na konzole Playstation sa zas dá zistiť percentuálny podiel hráčov, ktorí získali túto platinovú trofej. Vďaka tomu bolo číslo odhadnuté na 9 134 074 hráčov. Tým pádom sa dá predpokladať (vzhľadom na bazárový predaj, požičiavanie a hranie jednej kópie cez viacero účtov), že hra určite prekročila v predajoch 8 miliónovú hranicu.

Čo sme sa ešte z infografiky dozvedeli? Hráči zomreli 690 miliónov krát, 1,4 milióna hráčov si plne vylepšilo sekeru Leviathan a 828 tisíc hráčov plne vylepšilo schopnosti Atreusa. Ďalšie štatistiky si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Zdroj: resetera.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk