Môžu byť zvesti o novej Uncharted hre pravdivé?

Môžu byť zvesti o novej Uncharted hre pravdivé?

 

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí sa ešte nezmierili s odchodom Nathana Drakea na dôchodok? Nezúfajte, hra Uncharted možno ešte nepovedala posledné slovo. 

Nedávno sa na internete objavila správa, podľa ktorej Sony Interactive Entertainment hľadá členov do nového tímu so zázemím v San Diegu. Podrobnosti tejto správy na internete takmer okamžite po zverejnení rozpútali búrlivú debatu. Hľadá sa totiž konkrétne človek so skúsenosťami vo vývoji akčných adventúr z pohľadu tretej osoby, ktorého projekt bude spadať pod jedno z hlavných vydavateľstiev Sony. Správa ďalej prezrádza aj spoluprácu chystaného tímu so štúdiom VASG (Visual Arts Service Group). Táto skupina, špecializujúca sa najmä na motion capture a hernú animáciu, sa podieľala na vývoji známych sérií, ku ktorým patrí aj Uncharted a God of War. Ihneď po zverejnení sa rozšírili špekulácie o tom, že chystaná hra, na ktorej má tím pracovať môže byť práve nový Uncharted.

Je to ale naozaj reálne? Možností je naozaj mnoho, nový God of War je už síce na ceste k nám, Santa Monica Studio však môže zháňať šikovné ruky, ktoré by pomáhali pri prácach na potenciálnych DLC pre hru a samotnom pokračovaní. Netreba zabúdať ani na možný druhý diel Horizon: Zero Dawn a Kojimovu exkluzivitu Death Stranding

Podľa hráčov nahráva teórii o novom Uncharted informácia nachádzajúca sa na sociálnej sieti Linkedln. V profile jedného zo zamestnancov štúdia Naughty Dog sa hneď vedľa titulu The Last of Us Part II nachádza aj druhý, zatiaľ netitulovaný, neohlásený projekt s rokom 2018 v zátvorke. Je teda možné, že vydavateľstvo naozaj verbuje nových členov, ktorí sa budú venovať neohlásenej hre, zatiaľ čo zvyšok tímu ostane zaneprázdnený prácami na TLOU Part II.

Predstava, že sa opäť vrátime k našej obľúbenej zostave dobrodruhov pri hľadaní pokladov je naozaj veľmi uspokojivá. Zložme si ale na chvíľu ružové okuliare a uvažujme. Ak by aj hra niesla posolstvo Uncharted, hlavný protagonista pravdepodobne nebude Nathan Drake, ale jeho dcéra alebo dokonca iný, neznámy hrdina, podobne ako pri Lost Legacy. Ponúka sa aj možnosť, že pôjde o celkom novú sériu, ktorá s Uncharted nebude mať nič spoločné. Nech už je pravda akákoľvek, Sony pre hráčov naozaj chystá niečo nové. Po úspechoch Uncharted, Lost Legacy, Horizon: Zero Dawn a aj nového God of War nám neostáva nič iné, len spoločnosti dôverovať a tešiť sa na nové ohlásenia. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk