Druhé pokračovanie The Last of Us bude o nenávisti

Druhé pokračovanie The Last of Us bude o nenávisti

 

Včerajšie oznámenie druhého pokračovania skvelej post-apo akcie The Last of Us, celkom logicky vzbudilo medzi hráčmi veľké očakávania. Štúdio Naughty Dog nás skvelým trailerom dostalo do maximálneho varu a už teraz je jasné, že z The last of Us Part 2 sa stane jedna z najočakávanejších exkluzivít značky PlayStation. Okrem oného traileru nám však šéf vývoja Neil Druckmann prezradil pár zaujímavých faktov.

Ako iste viete prvý diel sa nám snažil priblížiť vzťah Joela a mladučkej Ellie, ktorý v sebe ukrýval otcovskú lásku a starostlivosť, čo samozrejme pramenilo z okolností prvého príbehu. V druhom pokračovaní sa bude Naughty Dog zameriavať viac na samotnú Ellie, ktorá je o pár rokov staršia a je na nej badať akúsi nenávisť.

The Last of Us Part 2 nám teda priblíži príbeh 19 ročnej Ellie, ktorá spoločne s Joelom prežije podstatne väčší príbeh, ako ponúkla prvá časť. Čo sa však skrýva za jej nenávisťou a prípadným odhodlaním zabíjať nám už pravdepodobne prezradí až samotný príbeh dvojky.

Druckmann taktiež ubezpečoval fanúšikov, ktorí sa boja prípadného pokračovania, keďže majú pocit, že by sa týmto mohlo narušiť čaro a jedinečnosť pôvodnej hry. Zdôraznil, že keby si neboli 100% istý svojim konaním, pokračovanie by nerobili. Oni sami poznajú svet The Last of Us najlepšie a myslia si, že je ten správny čas priniesť hráčom sequel taký, aký chcú.

Pokiaľ ide o technickú stránku, tak pri štúdiu Naughty Dog nemusíme mať žiadne obavy. Druhé pokračovanie pobeží na ich vlastnom Naughty Dog engine, kde svoje kvality predviedol Nathan Drake vo svojom štvrtom vystúpení v sérii Uncharted.

Samotná technológia sa však neustále vylepšuje a bude zaujímavé sledovať čo všetko z hardvéru, ktorý ponúka PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro, vývojári vytlačia. Okrem vizuálu je však dôležitá aj zvuková stránka hry. Aj v tomto prípade sa o hudobný sprievod postará Gustavo Santaolalla, ktorý nám predviedol svoje kvality v prvej časti.

The Last of Us Part 2 je však ešte stále na začiatku svojej cesty, keďže je v rannej fáze vývoja. To kedy sa druhého pokračovania dočkáme, zatiaľ nie je jasné, no náš skromný odhad je niekedy v priebehu roka 2018.

Zdroj: dualshockers, polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk