Z TGS 2016 prichádza prvý gameplay Metal Gear Survive a nevyzerá vôbec zle

Z TGS 2016 prichádza prvý gameplay Metal Gear Survive a nevyzerá vôbec zle

 

Nie je to Metal Gear, aký by sme chceli, ale Survive obsahuje pár pekných momentov.

Metal Gear je značka, s ktorou sa musí narábať opatrne. Každá z hier série je klenotom, každá má svoj dav fanatických uctievačov a teda niet divu, že keď sa tvorcovia pokúsia o niečo nové, nečaká ich nič iné ako spŕška nadávok a zlosti. Takéto reakcie vyvolalo aj ohlásenie Metal Gear Survive, online kooperačnej strieľačky, na tohtoročnom Gamescome. Zdalo sa, že keď je Kodžima už minulosťou, Konami si začne so sériou robiť čo chce a dotiahne ju až na dno storočného bahna.

Zdalo sa. Prvý gameplay, ktorý bol odprezentovaný na Tokyo Game Show 2016, prekvapuje. Pozitívne. Vzhľadom na to, že všetci čakali rýchlopalebnú strieľačku je prekvapením, že Metal Gear Survive hrá na omnoho pomalejšiu notu. Hra nezabúda, odkiaľ prišla, a preto je pomalý postup, rozvážnosť v hraní a uvažovanie nad ďalšími krokmi,  aj tu stále tou najdôležitejšou súčasťou hrateľnosti. Využívanie známych gadgetov z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain teší. Samozrejme, nechýbajú ani akčnejšie pasáže, no tie predsa mali aj Metal Gear Solid hry.

Všetko určite závisí od spôsobu hrania, a podľa všetkého vás titul nebude nútiť len do stealthu alebo len do akcie. Pravdepodobne bude záležať na tom, s akými ľuďmi postavíte svoj tím a aké stratégie zvolíte. Pre puristov je ale určite pozitívny fakt ten, že stealth hranie ani v tejto hre neustúpilo do úzadia. Sme zvedaví, čo ukážu ďalšie videá.

Zdroj: YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk