PES 2014: World Challenge - Recenzia

 

Futbalovú simuláciu Pro Evolution Soccer máme radi aj kvôli prístupu vývojárov k hráčom. Od vydania ich zásobujú bezplatnými DLC balíčkami, ktoré obsahujú nové kopačky, lopty, dresy, aktualizujú zostavy tímov, aby zodpovedali prestupovým zmenám. Všetko toto majú hráči k dispozícii zadarmo. Avšak aj Konami chce profitovať z blížiacich sa majstrovstiev sveta v Brazílii. Na rozdiel od EA Sports nepredávajú prebalenú hru za plnú sumu, čo chválime. Na druhej strane, DLC balíček World Challenge nie je ničím výnimočný a nový obsah nás o jeho kúpe nepresvedčil

 

Hlavnou novinkou balíka je režim s názvom World Challenge. Ide v podstate o majstrovstvá sveta, ktoré sú kvôli chýbajúcej licencii prezentované pod týmto menom. World Challenge si zahráte v úlohe reprezentačného manažéra, ktorý je zodpovedný za nominácie hráčov a na ihrisku ovláda kompletnú jedenástku. Alebo sa môžete vcítiť do role konkrétneho hráča – či už ide o reálneho futbalistu alebo o jedinca, ktorého si vytvoríte, resp. importujete z režimu Become a Legend.

Problémom je, že World Challenge pozostáva z turnaja, ktorý je obsiahnutý už v základnej verzii PES 2014. Nazýva sa International Cup. DLC balík síce obsahuje drobné „rozšírenia“, avšak ide iba o kozmetické zmeny. V praxi to znamená, že jednotlivé časti majstrovstiev sveta sú prezentované novými animáciami, ako je napr. predstavenie konečnej nominácie. Okrem toho sa v súťaži objavujú aj priateľské zápasy – aby ste mohli pred finálnym turnajom vyskúšať ďalších potenciálnych reprezentantov. My sme tieto novinky príliš nevyužívali a výsledný herný zážitok bol zrovnateľný s hraním bežného International Cup. Druhým problémom je absencia oficiálnej licencie. Za Slovákov hrajú fiktívni hráči. DLC prináša iba oficiálnu brazílsku reprezentáciu a deväť oficiálnych dresov pre vybrané krajiny. Dodajme, že priamo v základnej hre je už niekoľko štátov licencovaných. Údajnou novinkou je aj prepracovaná umelá inteligencia. Hráči by mali lepšie reagovať na to, či sa im darí alebo nie. Avšak v praxi sme výraznejší rozdiel s bežnými hracími režimami nezaznamenali.

Aby sme to zhrnuli. World Challenge je DLC, ktoré osloví iba skutočných fanúšikov série PES. Bežnému hráčovi toho veľa neponúka – iba kozmetické zmeny, ako sú niektoré tváre hráčov, dresy, kopačky a lopty. Hrateľnosť sa nemení a DLC neponúka ani žiaden nový režim. Turnaj, ktorý je v balíčku obsiahnutý, si zahráte aj v pôvodnej hre. Dodajme, že tento turnaj sa snaží podobať majstrovstvám sveta, avšak kvalifikácia má inú štruktúru ako v skutočnosti. Niekto možno ocení možnosť zahrať si turnaj aj v koži konkrétneho hráča, nás však tento režim príliš neoslovil. World Challenge môžeme porovnať aj s DLC balíkom, ktorý vyšiel pre FIFU 12 pred dvoma rokmi pri príležitosti majstrovstiev Európy. Toto DLC-čko ponúklo okrem oficiálnych ME aj úplne nový režim. A to je vec, ktorá v prípade PES 2014: World Challenge naozaj chýba. Treba si zvážiť, či vám zopár kozmetických noviniek a trochu pozmenený režim International Cup stojí za necelých 10 EUR. Každopádne, hodnotenie sa týka iba DLC obsahu. Samotná hra PES 2014 sa nám páči viac.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
PES 2014: World Challenge
Platforma: PS3
Žáner: Šport
Výrobca: Konami
Distribútor v GB: PS Store
Distribútor v SR: PS Store
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: KON TIKI
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

50%
 
"Kozmetický obsah, ktorý neprináša nič extra"
  Klady
  • kozmetické novinky
  • nižšia cena
  Zápory
  • chýba nový režim
  • komentátori
  • minimum nových licencií
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk