LEGO Marvel Super Heroes - Recenzia

 

Kto hernú LEGO sériu pozná a má ju rád, ten recenzie na nové diely čítať ani nemusí. Štúdio TT Games si za tie roky vydávania série osvojila formulku pre vývoj dokonale a jej konštantným sledovaním nemá v nových hrách čo pokaziť. Fanúšikovia sa radujú, ostatní môžu naskočiť na LEGO vlak, hocikde sa im zapáči. A tí, ktorým sa séria nikdy nepáčila, tento článok úplne odignorujú.

Polemizovať, či táto relatívna nemennosť série je niečo, čo by mal recenzent chváliť, nemá význam. Pokiaľ ľudia hry neustále kupujú, štúdio by bolo hlúpe, keby skúsilo meniť niečo, čo funguje. Hlúpe alebo odvážne či ambiciózne. LEGO Marvel Super Heroes to znova hrá na istotu. Toto je miesto, kde by väčšina z vás mala prestať čítať a byť rozhodnutá, či do kúpy investujete alebo nie.

Ak ste stále tu, tak sa pustime do popisu toho, čo je na hre nové. Tým je príbeh. Galactus, požierač svetov, dostal chuť na novú planétu, a tak vysiela svojho Strieborného surfera, aby našiel nový svet. Tým je, samozrejme, marvelovská Zem. Počas príchodu na Zem je však jeho surf zničený a kúsky sa roztrieštia do všetkých svetových strán. Každý z tých kúskov má značnú silu a niet sa teda čomu čudovať, že „záporáci“ (Doktor Doom a Loki) dajú dohromady partiu marvelovských antagonistov, snažiacich sa tieto kúsky získať pre seba a svoje ciele. Čeliť im budete vy a desiatky marvelovských superhrdinov.

Celkovo v hre nájdete až 150 licencovaných marvelovských postáv (vrátane Stana Leeho), ktoré si budete postupne odomykať, čo zase raz poskytne dobrý dôvod na opakované prechádzanie jednotlivých levelov alebo aj celej hry. Samotná hrateľnosť prináša známe tlčenie nepriateľov, zbieranie lego kúskov, riešenie puzzle a odomykanie dverí pre ďalší postup. Ani otvorený svet nemal na to nejaký väčší efekt. Akurát ponúka viac dôvodov na menenie charakterov, keďže na odhalenie niektorých tajomstiev treba veľmi špecifické superhrdinské schopnosti. Hulk použije silu, Iron Man zase niekam doletí.

Čo sa po toľkých LEGO hrách odpúšťa ťažko, resp. neodpúšťa vôbec, sú technické nedostatky. Bugy, na aké ste narazili v minulých dieloch, môžete očakávať aj tu a taktiež sa vrátilo občasné (aj keď nie časté) sekanie. Našťastie sa vrátili aj dobré veci ako klasický LEGO humor či pekné grafické spracovanie, ktoré je tentoraz navyše plné farieb.

LEGO Marvel Super Heroes je teda ďalším úspešným zárezom do série, ktorá zrejme nemá ako sklamať svojich verných fanúšikov a ani ako zaujať dlhodobých skeptikov. Znovu ide o šarmantnú záležitosť pre malých a veľkých s perfektným využitím svojej licencie.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
LEGO Marvel Super Heroes
Platforma: PS3
Žáner: Akčná adventúra
Výrobca: TT Games
Distribútor v GB: Warner Bros. Interactive Entertainment
Distribútor v SR: CENEGA
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: CENEGA
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

65%
 
"Ďalšia LEGO hra"
  Klady
  • marvel charaktery
  • otvorený svet
  • humor
  Zápory
  • repetitívna hrateľnosť
  • technické nedostatky
  • bugy
korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk