WWE 2K14 - Recenzia

 

Wrestling a jeho obdoby nie sú v našich končinách práve populárnym športom či zábavou. To však nemení nič na tom, že sa inde teší veľkej obľube a to až natoľko, že každoročne dostáva svoju vlastnú hru. Inak tomu nie je ani tohto roku, a tak vám prinášame recenziu na WWE 2K14, ktorý sa prezentuje veľkými zmenami a tonami nového obsahu.

V najnovšom WWE sme sa dočkali naozaj famózneho spojenia. Vylepšené a opravené chyby predošlých dielov v kombinácii s nostalgiou Wrestlerskej scény tvoria naozaj jedinečný pocit z hry. Aj napriek tomu hra vyzerá a hrá sa podobne ako predošlé diely. Predsa len je ťažké pridávať do každoročne vydávanej športovej hry niečo nové a pýtať za to 50 eur a ďalších 20 za seassonpass. Štúdio sa, očividne, s inováciami až tak veľmi netrápilo, a aj keď sa hra hrá lepšie a prešla pár zmenami, stále ide o to isté WWE, ktoré sme videli minulý rok.

Pohyby wrestlerov prešli zmenou, hlavne čo sa týka presnosti a rýchlosti. To sa prejavuje aj na ovládaní, kde budete musieť byť oveľa bystrejší a rýchlejší, aby ste stihli včas zachytiť útok protivníka a prípadne previesť následný protiútok. Nelogickým krokom a zároveň aj sklamaním je, že váha wrestlera v hre nemá okrem kozmetickej stránky žiadne iné využitie. Tak sa bežne stáva, že 150 kilový mastodont lieta po ringu rovnako ako 50 kilový papierový čínsky wrestler.

WWE 2014 nám aj mnohého doprialo. Módy. Na výber je ich naozaj neúrekom, a aj keď väčšina z nich sú rokmi nemeniace sa stálice, bombou tohto roku je 30 Years of Wrestlemania. Ostatné módy naozaj neprešli žiadnymi zmenami, čo je škoda, ale táto novinka to z veľkej časti vynahradzuje. Na svoje si prídu hlavne starší hráči, ktorí si nostalgicky pospomínajú na legendárne zápasy a ich legendy, ale určite neostanú na suchu ani mladé hráčske ročníky, ktoré si prídu na svoje práve v zápasoch, ktoré sa vpísali do histórie a sú v hre naozaj dobre zrekonštruované. Čo spravilo tento mód ešte viac zábavným, je výber z veľkého množstva Wrestlerov a Div, spolu s mnohými arénami. Zaujímavým prvkom je, že zápasy v tomto móde musíte ukončiť rovnakým spôsobom, ako sa to naozaj stalo pred XYZ rokmi.

Niekedy je menej viac. Na jednej strane sa nám dostalo masívnej kustomizácie postáv, na strane druhej vám potrvá hodnú chvíľu, kým cez kopu nastavení hry a módov prispôsobíte hrateľnosť k svojmu gustu. Niektorí z nás si chcú jednoducho len zapnúť hru a vytrieskať z protivníka dušu namiesto desať minútového úvodného nastavovania zápasu.

Najväčším mínusom, ktorý vám padne do oka hneď po zapnutí, je grafika a modely textúr. K ešte horšiemu celkovému výsledku prispieva starý engine a celkový produkt tak pripomína hru z roku 2008, a to aj po fyzikálnej stránke, ktorá by mala mať v hre akou je WWE veľkú úlohu. Nie výnimočnými sú aj grafické bugy, kde bežne pretŕčajú časti grafiky cez textúry, ktoré tam nemajú čo robiť. Grafika by mala byť jeden z hlavných faktorov, ktorý by mali tvorcovia v nasledujúcom pokračovaní jednoznačne vylepšiť. Pre človeka, ktorý hru zo série WWE zapne po prvýkrát, môže ho zastaraná grafika a engine odradiť hneď po zapnutí.

Aj keď najnovší diel série prináša zopár vylepšení a hlavne opravuje predošlé nedostatky, je to stále rovnaká hra ako predchádzajúci diel. Dokonca aj menu je nezmenené. Stále sa však dobre hrá a je zasa o niečo zábavnejší. Aj keď WWE 2K14 nebude práve celosvetovým trhákom, ktorý k sebe naláka masy nových hráčov, fanúšikovia wrestlingu si jednoznačne prídu na svoje a hru budú hltať plnými dúškami. Vyzerá to tak, že najnovší diel splnil účel. Hra je stopercentne určená pre skalných fanúšikov športu a neponúka prípadným novým hráčom jediný dôvod prečo hru hrať.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
WWE 2K14
Platforma: PS3
Žáner: Šport
Výrobca: Visual Concepts
Distribútor v GB: 2K Sports
Distribútor v SR: CENEGA
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

65%
 
"Obrovskí muži v obtiahnutých kostýmoch, čo by sa mohlo pokaziť?"
Klady
  • 30 years of wrestelamania
  • množstvo wrestlerov na výber
  • veľký výber módov
Zápory
  • grafické prevedenie
  • veľmi prostoduché a priamočiare ovládanie
korekcia: Petra Hladíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk