NBA 2k14 - Recenzia

 

Séria NBA nie je v našich končinách až taká uznávaná ako Fifa či NHL, no čo sa týka basketbalu ako reálneho športu, to je "iné kafé". Určite sa nájdu jedinci, ktorí tento titul vyhľadávajú, a ak medzi nich patríte, možno by ste mali zbystriť pozornosť.

 

NBA, hoci sa to na prvý pohľad zdá, nie je klasická značka športovo-zábavno-priemyselného giganta EA Sports, čo pridáva aspoň trošku konkurencie do tohto zmonopolizovaného reťazca. Každým rokom nadávame na to isté, teda na málo inovácií za veľa peňazí. Bohužiaľ, aj keď to u tejto série zvykom nebýva (NBA takmer vždy chrlila nové nápady a vylepšenia), tento rok sa rozhodla ísť cestou EA Sports. Skrátka sme zvyknutí na viac ako na pár kozmetických zmien.

Zmena ovládania naštve hlavne skalných hráčov, pretože zvykať si na nové ovládanie nie je až taká zábava. No po pár hodinách hrania zistíte, že má niečo do seba. NBA sa hrá intuitívnejšie, jednoduchšie a hlavne zábavnejšie.

Umelá inteligencia tiež zaznamenala zmeny smerom k lepšiemu, hlavne čo sa týka obrany. Túto zmenu ocenia hlavne ostrieľanejší hráči, ktorí športom žijú. Vďaka tomu zápas pôsobí realistickejšie ako v telke. Popritom je nový mód – Le Bron: Path to Greatness – príjemným, no nie až takým výrazným spestrením širšej ponuky. Ponúka vskutku celkom lineárny priebeh kampane, kde-tu zmeníte priebeh vyhraním alebo prehraním zápasu. Ak je Le Bron pre vás legendou, je určite príjemné tento mód odohrať.

A opäť sa vraciame na začiatok. Hra okrem týchto zmien v podstate nič nové neprináša, čo po dlhej dobe spôsobuje skalným fanúšikom veľké sklamanie. Aj keď ide o kvalitne spracovaný športový zážitok, jeho cieľová skupina je jasná. Titul odporúčame predovšetkým ľudom, ktorí túto značku ešte nevyskúšali, alebo tým, ktorí pár rokov vynechali. Malá rada od nás je, že ak vlastníte 2k13, pouvažovali by sme nad zdržaním sa, kým o pár týždňov nevyjde NBA pre novú generáciu konzol. Koniec koncov to dáva všetko zmysel, Visual Concepts sa sústredili práve na ňu.

Informácie o hre

Game Cover
NBA 2k14
Platforma: PS3, X360, PC (v next-gen verzii hra vyjde pre PS4 a Xbox One)
Žáner: Športová
Výrobca: Visual Concepts
Distribútor v SR: Cenega
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

80%
 

Zober ovládač, nie drogy!

  Klady
  • intuitívnejšie ovládanie
  • nový mód
  • lepšia AI
  Zápory
  • málo zmien oproti starším titulom
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk