Bývalého šéfa PlayStation mrzí, že spoločnosť opustila PS Vita tak skoro

Bývalého šéfa PlayStation mrzí, že spoločnosť opustila PS Vita tak skoro

 

Čierna škvrna Sony.

PlayStation Vita je jedným z mála neúspechov PlayStation divízie v posledných rokoch. A išlo teda o masívny neúspech. Napriek tomu že handheld bol technologicky skvelý tak všetko ostatné za veľa nestálo a už po prvých mesiacoch predajov bolo jasné, že PS Vita nie len že neohrozí konkurenčný handheld Nintenda, ale dokonca sa pravdepodobne v predajoch nevyrovná ani svoju predchodcovi – PSP.

Sony tak jednoducho vytiahlo zásuvku a handheld prestalo podporovať first-party obsahom a čoskoro platformu opustili aj third party vývojári. A práve nad týmto vyjadril svoju ľútosť dnes už bývalý šéf PlayStation Jack Tretton v rozhovore pre Axios.

Podľa neho sa z PS Vita príliš skoro stala sirota a za to môže jedine Sony: „Určite existujú technológie o ktorých sme si mysleli že sú skvelé, no nedostali od spoločnosti potrebnú podporu,“ prezradil Tretton pričom do tejto kategórie okrem PS Vita zaradil aj prvú generáciu PlayStation VR.

„Prídete na trh s novou technológiou, ktorú predstavíte priemyslu a zákazníkom. No máte dostatočný marketingový rozpočet, aby ste myšlienku tohto zariadenia predali? Máte podporu vývojárov, aby tí prinášali hry na túto technológiu? Niekedy sa technológia zrodí a dúfate, že sa uchytí.“

Tretton ešte dávnejšie pripísal časť neúspechu PS Vita faktu, že tento handheld prišiel na trh neskoro.

Zdroj: Axios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk