Ani tvorcovia nových hier pre PS Vita nevedeli o tom, že Sony sa chystá zavrieť Playstation Store

Ani tvorcovia nových hier pre PS Vita nevedeli o tom, že Sony sa chystá zavrieť Playstation Store

 

Nie ideálne riešenie situácie.

Keď sa internetom začali šíriť špekulácie o tom, že Sony plánuje v lete zatvoriť Playstation Store pre Playstation 3, Playstation Vita a PSP, tak mnohí tvorcovia hier pre PS Vita (áno, takí ešte existujú) vyjadrili voči týmto špekuláciám pochybnosti. Primárne pre to, že verili, že Sony by im dalo vedieť, že sa niečo také chystá.

No nakoniec sa tieto špekulácie ukázali ako pravdivé a preto sa dá skonštatovať, že Sony túto situáciu určite nezvládlo dobre. Odhliadnuc od prezervácie hier, na ktorú spoločnosť očividne kašle je totiž primárnym problémom fakt, že niektoré štúdiá ešte aktívne vyvíjajú hry pre PS Vita a tým, že Sony im v predstihu neoznámilo, že sa chystá zatvorenie PS Store, tak teraz majú dve možnosti – buď urýchlene dobudovať hru a vydať ju ešte pred uzatvorením, alebo ju zrušiť a prísť o tisíce dolárov na vývoji hry, ktorá nikdy neuvidí svetlo sveta.

Vývojárske štúdio Lillymo Games napríklad pripravovalo úplne novú hru pre platformu, ktorá však bola zrušená. Paradoxom situácie je to, že napriek tomu, že Sony vedelo o pláne uzatvoriť Playstation Store, tak vývojárskemu štúdiu poslalo dev-kity na Playstation Vita týždeň predtým, ako verejne ohlásili zatvorenie online obchodu.

Tvorcovia Scourgebringer vydajú túto hru na Playstation Store 21. apríla a budú mať tak iba niečo vyše 100 dní na to, aby na PS Vita porte hry zarobili. Štúdio Spooky Squid Games zas potvrdilo, že bude musieť urýchliť plán vydania hry Russian Subway Dog, aby ju stihli vydať ešte pred zatvorením obchodu a rovnaký plán má aj štúdio Suicidal Robot Games s hrou Hand Cannon Janky.

Všetci sa ale zhodujú v tom, že spôsob, ako Sony celú situáciu riešilo má od ideálu veľmi ďaleko. Asi najväčším problémom je fakt, že obchod sa má uzatvoriť za menej ako 4 mesiace od prvého verejného ohlásenia, čo je extrémne krátka doba.

Iní však poukazujú na fakt, že pripravovať hru na platformu, kde bola oficiálna podpora ukončená už v marci 2019 so sebou prináša riziká a teraz na ne štúdiá doplatili, no reputácii Sony tento krok určite nepomôže.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk