Call of Duty WW2 - Multiplayer - Recenzia

Call of Duty WW2 - Multiplayer - Recenzia

 

Zo série Call of Duty sa stala za roky svojej existencia herná ikona, ktorá okupuje naše monitory a televízory. Aktuálny diel sa po dlhej pauza konečne vrátil ku svojim koreňom a ponúka nám možnosť znova sa ponoriť do najväčšieho ozbrojeného konfliktu v dejinách ľudstva.

Po príbehovej kampani, ktorú sme vám zrecenzovali prakticky hneď po vydaní, vám prinášame aj náš pohľad na multiplayerovú časť hry.

Za posledné roky sme si zvykli, že táto časť hry sa v sérii zásadne nemenila, ak teda, samozrejme, nerátame rôzne dobové zasadenie, ktoré sa každým rokom posúvalo do modernejšieho kabátu, pričom už nebolo ďaleko, aby mohlo ďalšou časťou konkurovať Battlefrontu.

Headquarters

Teraz sa všetko točí okolo 2. svetovej vojny, a je to dobre. Okrem iného sa konečne prekopal aj obsah, takže je to opäť o niečo pestrejšie. Asi najzaujímavejšou novinkou je „Headquarters“, alebo, ak chcete, „multiplayerové lobby“, ktoré je akýmsi domovom a štartom do online bitiek.

Je nutné podotknúť, že ani v tomto prípade sa nevyhneme, prepáčte mi za výraz, „rakovine“, keďže práve Headquarters, s jeho sociálnym nádychom multiplayerových hier dnešnej doby, mieri presne tam, kam väčšina hier.

Headquarters v sebe ukrýva denné a týždenné úlohy či nákup výbavy, a môžete v ňom vyzvať hráča na súboj jeden proti jednému, prípadne si precvičiť streľbu na strelnici a, samozrejme, v neposlednej rade otvárate debničky. Rozhodne sa v Headquarters nudiť nebudete a odmenou za vašu snahu budú sociálne body.

Výzvy a klasika

Pokiaľ ide o denné a týždenné výzvy, tie v podstate predstavujú odmeny za skúšanie rôznych tried a módov v hre viacerých hráčov. Postupne ste odmeňovaní rôznymi XP „boostermi“ či „Supply dropmi“, za ktoré si zadovážite neskôr jednotlivé kozmetické úpravy.

Ostatok je už stará známa klasika. Novinkou je azda len mód s názvom „War“. Ten v sebe ukrýva viac progresívnejší postup, namierený viac na príbehovú vsuvku. Príkladom je, napríklad, známa operácia, ktorá zachytáva vylodenie v Normandii. Útočiaca strana musí najprv po vylodení prežiť paľbu brániacej strany, potom zničiť komunikáciu vo vnútri a nakoniec vyhodiť do vzduchu nemeckú artilériu. Je teda jasné, že ide o mód, kde hrá hlavnú úlohu plnenie misií jednej aj druhej strany. Práve tento mód ma bavil najviac, no o to väčšie sklamanie prišlo, keď som zistil, že sú k dispozícii len tri rôzne vojnové scenáre a teda len tri mapy, čo je škoda.

Divízie

Ak ste si v sérii zvykli na systém loadout, tak vedzte, že aj tu nastala zmena, keďže ten vystriedal systém divízií. Každá divízia sa, logicky, špecializuje na svoj odlišný štýl boja a vybavenia. Aj tu platí, že je len na vás, čo vám viac vyhovuje, pričom postupným hraním si svoju triedu levelujete a odomykáte si jej potenciál. Možno vám bude viac vyhovovať hranie za pechotu, keďže máte k dispozícii viac munície, alebo jednoducho dáte prednosť obrnenej divízii.

„Rakovina“

A čo teda spomínaná „rakovina“? Áno, ani COD WW2 nie je výnimkou. Tento strašiak poslednej doby je v hre prítomný, no nie tak tvrdohlavo ako napríklad v prípade Battlefront 2. Za reálne peniaze môžete kúpiť takzvané „Supply Drops“, teda lootboxy s obsahom. Ten má, našťastie, len podobu kozmetických úprav, takže nejde o zásadné vylepšenie postavy. Samotný postup v hre je navyše možný bez akýchkoľvek problémov aj samotným hraním, takže za ušetrené peniaze radšej pozvite partnera či partnerku na kávu.

Zombie v štýle 90. rokov

A aký by to bol COD multiplayer bez Zombie módu? Ani tento rok sa na túto pomerne obľúbenú časť nezabudlo. No, musím podotknúť, že mi Zombie mód do samotného konceptu vôbec nezapadá. Už to nie je tá „sranda“, čo bývala, a je zjavné, že sa autori zo Sledgehammer Games snažia o väčšiu serióznosť.

Zombie sú pritom vymodelované nechutne dokonale, no to je asi tak všetko, čo v tomto móde vyzdvihujem. Vôbec vám pri tom všetkom nenaháňajú strach a vy len hekticky strieľate hlava-nehlava. Autori vás síce nabádajú na plnenie rôznych úloh, no je to jedným slovom nuda. Ani samotná výzva neprináša také ovocie ako v minulosti, keďže citeľne znesiete viac rán a hráte to v štýle akčných filmov z 90. rokov.

Galéria

Naše hodnotenie

Hra viacerých hráčov v Call of Duty WW2 určite nestráca na svojom lesku. Prakticky sa drží svojich osvedčených mechaník a dokonca sa nebojí priniesť výraznejšie zmeny. No, aj napriek tomu je to len ďalšia z radu multiplayerových hier. Osobne by som skôr uvítal čistú online akciu bez lootboxov a na tradičných, no hlavne nezabudnuteľných mapách, akou bol napríklad Pavlov.

Klady

  • návrat do obdobia 2. svetovej vojny
  • „War“ mód
  • neustála akcia

Zápory

  • Zombie mód
  • málo scenárov móde „War“
  • Lootboxy

Informácie o hre

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII 2017

Call of Duty sa vracia ku koreňom! Čaká vás príbehová kampaň z 2. svetovej vojny, vylodenie v Normandii, bitka v Ardénach a ďalšie nezabudnuteľné momenty. Multiplayer sa vráti k menej divokému tempu, kooperačný režim ponúkne vlastný príbeh a prídu tiež zombie z Tretej ríše!

  • Platforma: PC
  • Žáner: First-person shooter
  • Výrobca: Sledgehammer Games
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: KON TIKI

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk