Brave: The Video Game - Recenzia

 

Znova tu je niečo nové! Znova tu je ďalší film od Pixaru, s novým príbehom a s novými postavami. A ako to býva zvykom, pri príchode do kina sa uvoľní aj herná verzia. Častokrát to ale nedopadne dobre, keďže autori hru zbúchajú tak rýchlo, aby stihla vydanie filmu, a potom predávajú polotovar za cenu Áčkovej hry. Ako však dopadol Brave?

Na začiatku príbehu sa vžijete sa do role malej červenovlásky Meridy, z ktorej chcela jej Mama (kráľovná) vychovať vždy slušnú princeznú. No na kráľovstvo (ako to už býva zvykom) bola uvrhnutá kliatba. Kráľovná premenila na medvedicu a princeznini traja malý bratia na medvieďatká. Princezná sa teda vydá na cestu zachrániť kráľovstvo a zničiť kliatbu. Aby ju zničila, musíte postupne navštíviť osem krajov. Príbeh je rozprávaný pomocou cut-scén, no väčšinou sú iba kreslené okienka, ktoré sú dosť nezáživné. Veľké plus však u nás má č eský dabing, ktorý je na jednotku a dodáva príbehu pravú atmosféru. A dokonca sa ani neopakujú Meridiné „hlášky“ počas hrania, čo je tiež veľké plus . Príbeh je klasický, lineárny. Všetko sa dá predvídať dopredu, preto netreba ani nič prezrádzať a všetci si môžu veľmi ľahko domyslieť, ako to skončí.

Hra má celkovo osem kapitol, pričom každá je dosť dlhá. Vy ich musíte všetky prejsť do konca, z čoho sa však stáva hrozná nuda. Stále tí istí nepriatelia, neústavné hardcore nevyvážené boje. Celé to zachraňuje iba prostredie, ktoré je vždy pestré a vždy iné. Spestrenie v kapitolách predstavujú aj ukryté miestnosti, v ktorých nájdete buď mince, zbrane alebo bonusový materiál. Druhým ozvláštnením sú minihry, ktoré dokážu hráča pobaviť a úsmev na tvári vyčaria hlavne malí bratia, pomocou ktorých musíte splniť jednoduché hádanky trvajúce nanajvýš tak minútu.

Pýtate sa na náročnosť? Toto má byť hra pre mladšie publikum? Pri testovaní hry som si zvolil strednú náročnosť a v niektorých momentoch som mal chuť hodiť notebook o stenu. Priznám sa, že úplne posledného Bossa som ani nezabil, keďže by som to nervovo nezvládol. Tak som hru radšej vypol. Raz je nepriateľov málo, inokedy veľa, jednoducho povedané, nevyvážené. Do tejto kategórie sa dá zahrnúť tiež ovládanie. Pozostáva z vyskakujúcich bubliniek, ktoré vás majú navigovať pri stláčaní kláves a následných pohyboch vašej postavy. V skutočnosti je to tak, že na obrazovku vyskočí len kocka s takou a takou farbou a vy si musíte pozrieť v nastaveniach, ktoré tlačidlo na klávesnici to vlastne je.

Po technickej stránke je hrá spracovaná tak pol na pol . Engine hry neodpovedá roku 2012, textúry sú v nechutne nízkom rozlíšení. Zaujať dokáže už iba rozmanité prostredie a ako také cut-scény, ktoré vďaka použitiu efektu Blur (rozmazanie) vyzerajú efektívne. Zvuková stránka akurát tak pridáva ďalšie plus k úplnému nervovému zrúteniu , kvôli dokola sa opakujúcim štyrom songom , a to song počas bežného chodenia, song v súbojoch, song v obchode s vylepšeniami a menu song...

Poďme si to všetko zhrnúť. PC verzia je oproti konzolovej oveľa horšia. Tá konzolová má totiž aspoň co-op mód, ktorý ako-tak predĺži hernú dobu trvajúcu štyri hodiny. Ale polovica hráčov aj tak nebude mať motiváciu hru dohrať. Nuda. Nehovoriac o tom, že hra sa predáva za 30 euro. Za takú kvalitu je to sú to len vyhodené peniaze . Treba však dodať, že hra je určená najmä pre mladších hráčov, ktorí by pri jej hraní našli určite oveľa viac pozitív .

český dabing
prostredie
príbeh

 hardcore súboje
 grafika
 hudba
slabé oproti konzolám

55%
ŽÁNER Akčná adventúra
Minimálne systémové požiadavky

OS: Windows XP , Windows Vista, Windows 7
CPU: Intel Pentium 4 alebo AMD Athlon 64 3500+
RAM: 2GB
GPU: 256 MB a viac s podporou Pixel Shader 3.0 
HDD: 3GB

VÝROBCA Disney Interactive
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Comgad
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ
Zaujala vás táto hra? Kúpte si ju na www.gsshop.sk

    

 

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk