Battlefield 1 BETA - Preview

Battlefield 1 BETA - Preview

 

Určite si všetci veľmi dobre pamätáte prvý nadupaný trailer, ktorý nám oznamoval príchod nového Battlefieldu. Návrat historických bojov sľuboval vytúžený posun ku koreňom Battlefieldu a taktiež odklon od bežných štandardov dnešných FPS akcií. EA a DICE nám sľúbili otvorený beta test na všetkých platformách, čo dodržali, a niekoľko dní strávených v Sinajskej púšti nám priblížilo, čo môžeme od najnovšieho Battlefieldu očakávať. Poďme si to teda priblížiť.

Predpokladám, že väčšina z vás má otvorený beta test za sebou, takže verím, že vaše pocity sú ešte čerstvé. V prvom rade musím povedať, že mňa osobne Battlefield 1 nadchol od prvého momentu. A to, čo som očakával, som v podstate aj dostal.

Najviac som sa obával, že po nemastnom-neslanom Hardline dostanem do rúk len ďalší prezlečený diel Battlefieldu. To sa, našťastie, nekoná a dostávame jedinečnú možnosť vychutnať si atmosféru zákopovej vojny prakticky na vlastnej koži.

K tomuto pocitu jednoznačne prispieva audiovizuálne spracovanie, ktoré je skutočne na vysokej úrovni. Moderný Frostbite engine je hnacím motorom tej najvyššej triedy. Na mojej zostave s grafickou kartou GeForce GTX 960 4GB sa hra hýbala svižne na vysokých detailoch, a pri rozlíšení 1080p som sa držal pri 60 snímkach za sekundu. K autentickej atmosfére bojiska jednoznačne prispieva geniálne spracované audio. Rôzne výbuchy, zvuky vozidiel či lietadiel sú proste skvelé. Pri hraní máte jednoducho pocit, že sledujete nejaký letný vojnový blockbuster v dobre ozvučenom kine.

V bete sme si mohli vyskúšať mapu s názvom Sinajská púšť. Tá síce neponúka nejaké hustejšie zástavby, no svojou rozlohou je jedna z tých najväčších, ak nie najväčšia, akú sme mali možnosť v Battlefielde vidieť. Malé mestečko obklopené železnicou a rôznymi roztrúsenými stanoviskami má však svoje čaro. V prvom rade je to púšť, takže svojím spracovaním skvele padla do konceptu.

Trochu zamrzelo nešikovné spawnovanie, keď ste v niektorých prípadoch museli ubehnúť pekný kus cesty. Našťastie, nechýbajú rôzne dobové vozidlá a tanky, ľahšie či ťažšie, a v neposlednom rade aj kone, s ktorými si užijete kopec srandy. Jazda na nich je síce dosť krkolomná, ale nie je to nič katastrofálne.

Železnica má v hre svoje opodstatnenie. Vlak môžete totiž ovládať a pri správnom načasovaní môže zvrátiť stav boja na jednu či druhú stranu. Jeho delá a guľomety budú pre nepriateľov znamenať prakticky istú smrť. Nedostrelíte nimi síce na druhú stranu mapy, no ak ho budete dobre ovládať, určite svojich nepriateľov potrápite.

Zbrane a vozidlá je však kapitola sama o sebe. Tu už nehľadajte nejaké historické pravdy. Je jasné, že sa štúdio DICE snažilo zaviesť určité kompromisy na úkor hrateľnosti. A ak mám byť úprimný, nejaké historické nezrovnalosti mi v hre nevadili. Nie som síce expert na dejiny, no toľko techniky a rôznorodých zbraní na jednom bojisku počas prvej svetovej vojny by asi čakal málokto.

Ak však preglgneme toto sústo, dostaneme hru, ktorá ponúka skvelú hrateľnosť. Pri zbraniach vítam napríklad dobové bajonety. Výborne vystihujú boj v tomto období a sú vítaným doplnkom.

Len ťažko sa hľadajú tie správne slová na nejaký súhrnu toho, čo nám otvorený beta test Battlefieldu 1 ponúkol. Navyše sme na test dostali len jednu mapu a obmedzené možnosti, no aj napriek tomu som s hrou spokojný a verím, že sklamanie to v žiadnom prípade nebude. Už len z toho dôvodu, že reklamnú vojnu medzi Battlefieldom a najnovším dielom v Call of Duty sérii Battlefield 1 bezkonkurenčne vyhral. A to, ako skončí skutočná bitka, sa možno dozvieme už 21. októbra 2016.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk