Battlefleet Gothic: Armada - Preview

Battlefleet Gothic: Armada - Preview

 

Čo sa stane, keď sa po dlhých rokoch uvoľní licencia Warhammer 40k? Už som pomaly prestal počítať, koľko titulov s touto značkou vychádza. A koľko žánrov. Šachy, tower defence, co-op survival, taktická ťahová stratégia... A v neposlednom rade taktická real-time stratégia zameraná na námorné bitky. Vo vesmíre.

Battlefleet Gothic: Armada je presne ten typ hry, ktorý mnohým fanúšikov dlho chýbal a veľmi si priali, aby titul vyšiel. Bohužiaľ, nebolo ich nikdy toľko, aby sa o tento žáner zaujímali investori. Ešteže žijeme v tejto super dobe, keď aj tie najdivnejšie projekty dostanú šancu.

Okrem toho, že ide o Warhammer 40k, čo je v mnohých prípadoch „selling point“ pre každého fanúšika, celkovo ide o veľmi vydarenú taktickú stratégiu, ktorá sa zameriava na námorné súboje. Každá loď, ktorú ovládate, má niekoľko druhov zbraní. Tie sa líšia palebnou silou, dĺžkou doletu projektilov, ale hlavne uhlom, odkiaľ loď strieľa. Na výber máte frontálne kanóny a torpéda, bočné batérie, navádzané rakety a množstvo iných systémov známych z univerza 40k. Pridajte špeciálne schopnosti, malé stíhače, obranné systémy či „boarding parties“ a máte naozaj komplexný súbojový systém! A netreba zabúdať ani na manévrovanie lodí, krátkodobé „vykotlenie“ motorov na maximum či priame zrážky na dosiahnutie čo možno najmasívnejšej deštrukcie.

Základný balíček v podobe misií by bohato mnohým nadšencom námorných bitiek stačil, no je toho oveľa viac! Na výber máte celkovo štyri rasy (Imperial, Chaos, Orc, Eldar – v bete neboli), za každú z nich sa hrá úplne odlišne a každá z rás disponuje inými druhmi lodí. Rasa Imperial je akousi zlatou strednou cestou pre začiatočníkov. Ich lode absorbujú značné škody, no zároveň dokážu celkom slušne manévrovať. Stredná až blízka vzdialenosť je pre nich optimálna. Orkovia sú špecialisti (ako inak) na boj zblízka, ich devízou je nalodenie hôrd pešiakov priamo na palubu a následný stret s nepriateľskými krehkými loďami. V rase Chaos zase radi využívajú rýchle manévre a boj na diaľku. U Eldarov sa môžeme s najväčšou pravdepodobnosťou tešiť na krehkosť, využívanie špeciálnych schopností a prudké manévre.

Vaše lode môžete taktiež rôznymi spôsobmi vylepšovať, takže vašu flotilu si nastavíte presne tak, ako to preferujete. Tie môžete potom zapojiť v kampani, ktorá v Bete síce obsahovala len niekoľko misií, ale krásne vystihovali atmosféru tohto temného univerza. Ťažko povedať, či bude multiplayer hlavnou doménou hry, no viem si predstaviť, že si časom dokáže vytvoriť hard-core komunitu, ktorá môže pri hre vydržať i roky. Predpoklady na to sú, no autori by nemuseli zaspať na vavrínoch, čo sa týka balansu. Ten v niektorých prípadoch trošku pokrivkával. Avšak stále sa nachádzame v prípravnej fáze, tak sa nechajme prekvapiť!

Hra Battlefleet Gothic: Armada ma veľmi milo prekvapila. Okrem toho, že grafická stránka hry je naozaj krásna, taktiež vyniká veľmi špecifickým a výborným gameplayom, ktorý možno práve nenadchne každého. No ak áno, entuziazmus vás neopustí desiatky hodín. Dúfajme, že hotový produkt bude, čo sa týka najmä balansu, doladený a nezníži latku v zábavnosti.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk