PREVIEW: King’s Bounty II - Kombinácia klasickej ťahovej stratégie a fantasy RPG z pohľadu tretej osoby vyzerá prekvapivo sľubne

PREVIEW: King’s Bounty II - Kombinácia klasickej ťahovej stratégie a fantasy RPG z pohľadu tretej osoby vyzerá prekvapivo sľubne

Séria Heroes of Might and Magic určite nie je žiadnemu fanúšikovi ťahových stratégii neznáma. Avšak, málokto vie, že jej spirituálnym predchodcom je hra King’s Bounty z roku 1990. V roku 2008 sa 1C Company podarilo túto značku oživiť prostredníctvom úspešného dielu King’s Bounty: The Legend a niekoľkých datadiskov. Až deväť rokov sme museli čakať na príchod pokračovania, ktoré toho ponúka viac, než na čo sme v tomto žánri zvyknutí.

 
PREVIEW: Marvel’s Avengers - duchovný nasledovník Marvel: Ultimate Alliance prichádza

PREVIEW: Marvel’s Avengers - duchovný nasledovník Marvel: Ultimate Alliance prichádza

Aj keď kľúče k prístupu do BETA testovania Marvel’s Avengers k nám dorazili na poslednú chvíľu, stihli sme z hry čo-to vyskúšať a priniesť vám naše prvé dojmy. Marvel’s Avengers sú akýmsi duchovným nástupcom Marvel: Ultimate Alliance, či budú však aj úctyhodným nositeľom mena, to sa uvidí. Hra sa nesie vo veľmi podobnom duchu ako v spomínanom Ultimate Alliance, v každej misii vás umiestni do okliešteného prostredia a jej priebeh je teda striktne lineárny. Po spustení hry vás uvedie do príbehu a vy prejdete prvé misie v sólo prevedení. Naučíte sa princípy, spoznáte herné mechanizmy a ihneď vás nadchne rýchla akčná hrateľnosť a zábavné súboje.

 
PREVIEW: Postal 4: No Regerts svet nepotrebuje, ale on sa ho na to ani nepýtal

PREVIEW: Postal 4: No Regerts svet nepotrebuje, ale on sa ho na to ani nepýtal

Kolega z redakcie, Maroš, sa nedávno, po uzretí traileru, pýtal, či svet vôbec potrebuje novú Postal hru. No, mám pre vás jednoduchú odpoveď: Nie. Koniec. Ďakujem za pozornosť. Ehm. Čo, vy ste ešte tu? Chcete viac? Chcete vedieť prečo? No, dobre teda, máte ma. Poďme sa spoločne hlbšie zavŕtať do problematiky menom Postal 4: No Regerts.

 
PREVIEW: Poľnohospodárstvo po výbuchu atómovej bomby v hre Atomicrops

PREVIEW: Poľnohospodárstvo po výbuchu atómovej bomby v hre Atomicrops

Ak máte radi rogue-like a -lite hry, ste na správnej adrese! Predstavte si, že by sa niekedy stretli postavičky zo Stardew Valley a Nuclear Throne a mali by potomkov. Atomicrops by bolo to, čo by vzniklo. Tu ich však predbehli tvorcovia štúdia Bird Bath Games a vydavateľstvo Raw Fury, ktorí nám teraz pod sloganom „Farm, marry, kill!“ (voľný preklad „Farmárči, ožeň/vydaj sa, zabíjaj!“) prinášajú skvelú rogue-lite hru, ktorú sme do redakcie dostali na vyskúšanie.

 
Life is Strange 2 – Preview

Life is Strange 2 – Preview

Druhá séria Life is Strange síce na svojej ceste za slávou učinila len prvý krok, no ťarbavosť, s akou dopadla noha Dontnodu na hráčske hlavy, bude hru sprevádzať minimálne po druhú epizódu. Problémom nie je ani tak to, že by Epizóda 1 nebola dobrá – ona, jednoducho, len nie je dostatočne dobrá. Viac v preview.

 
Unavowed - Preview

Unavowed - Preview

Kráľovské herné žánre to v súčasnosti majú ťažké. Nielenže musia čeliť masívnemu nezáujmu väčšiny moderných hráčov, ktorí v hrách prevažne len hľadajú rýchlu zábavku na krátkodobé rozptýlenie, ale musia sa taktiež brániť rôznym trendom súčasných hier, aby v celej záplave na vlas podobných žánrov nestratili identitu a unikátnosť.

 
The Crew 2 - Preview

The Crew 2 - Preview

Čo dostanete, keď skombinujete prvky GTA V, Forza Horizon 3 a Grid 2? Ako už môže nadpis článku prezradiť, správnou odpoveďou je pretekársky titul The Crew 2. Uzavreté beta testovanie, ktoré sa odohralo na prelome mája a júna, ukázalo takmer dokončenú hru, ktorá prekvapila, potešila a určite si zaslúži pozornosť aj po kompletnom vydaní. Ako ale The Crew 2 zatiaľ vyzerá, na čo sa môžu hráči tešiť a aké pocity z hrania vzbudzuje? To, samozrejme, nájdete v riadkoch nižšie.

 
Kingdom Come: Deliverance - Prvé dojmy

Kingdom Come: Deliverance - Prvé dojmy

Bolo to, akoby som sa vrátil v čase. Akoby som sa znovu ocitol v dobe, v ktorej kraľovali hry ako Hidden & Dangerous, Mafia, Operace Flashpoint či Vietcong. Tá nostalgia ma držala prikovaného ku kreslu a nechcela ma pustiť. Nemožno sa však čudovať, keďže po siedmich rokoch čakania sa konečne začali plniť sny. Tie sa nesplnili len vývojárom, (najmä Danielovi Vávrovi), ale aj nám, hráčom. Na pulty obchodov sa totiž dostáva stredoveké RPG Kingdom Come: Deliverance, prvotina českého štúdia Warhorse Studios.

 
Sea of Thieves - Preview

Sea of Thieves - Preview

Pirátskych hier je vo svete ako šafranu. Ak aj nejakú nájdete, nie vždy je dobrá. Predstavte si však, že teraz môžete ovládať vlastnú loď, vykopávať poklady, napádať iných pirátov, a to všetko online s hráčmi z celého sveta. Zdá sa vám to ako sen? Nie, to je Sea of Thieves!

 
Escape from Tarkov (BETA) - Preview

Escape from Tarkov (BETA) - Preview

Hre Escape from Tarkov sa na našom webe venujeme pomerne často. Táto ambiciózna prvotina ruského štúdia Battlestate Games na seba strháva čoraz väčšiu pozornosť. Výnimkou nie je ani nedávno spustená uzatvorená beta, ktorej sa budeme venovať v nasledujúcich riadkoch. Pohodlne sa usaďte, prichádza niečo veľké!

 
Quake Champions - Preview

Quake Champions - Preview

Staré herné série zažívajú opäť svoj veľký návrat. Prednedávnom sme tu mali Doom, od ktorého si veľa hráčov sľubovalo neobyčajný herný zážitok, no dočkali sme sa aj „remasteru“ Starcraftu. Tentoraz tu máme starého otca všetkých online FPS hier – Quake-a v novom kabáte a v predbežnom prístupe. Má Quake Champions na to, aby sa opäť pozviechal a ukázal všetkým, ako sa to má v online svete robiť?

 
Project Cars 2 - Preview

Project Cars 2 - Preview

Už od dôb, keď sa po obrazovke preháňalo pár pixelovaných kociek, ktoré sa na pretekárske autá či motorky ani len neponášali, cez herné pecky ako Need for Speed II SE či Colin McRae Rally, priťahovali pretekárske hry pozornosť nejedného hráča. S tempom, akým postupujú technológie v posledných rokoch, prichádza stále viac titulov, ktoré sa približujú k vizuálnej dokonalosti. Autá už nevyzerajú iba ako zhluky blokov pripomínajúce svoje reálne predlohy len z diaľky, trate bývajú prenesené do virtuálneho sveta s milimetrovou presnosťou a diváci na tribúnach už nie sú iba 2D tapetou.

 
Escape from Tarkov - Preview

Escape from Tarkov - Preview

Mali ste niekedy pocit, že na trhu je málo akčných simulácií, ktoré vsádzajú skôr na realistickosť ako na arkádový štýl hrania? Nudia vás klasické akčné hry, v ktorých len bezducho strieľate a kropíte nekonečným počtom nábojov svojich nepriateľov? Tak potom ste už museli počuť o pripravovanom titule Escape from Tarkov. Ak vám chýbajú takéto typy hier a Operation Flashpoint je už pre vás archaicky titul, určite si prečítajte naše preview na túto hru, ktorá už teraz vyzerá famózne, a to je iba v alfa verzii.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk