Veterán série Mass Effect založil nové herné štúdio

Veterán série Mass Effect založil nové herné štúdio

 

„Sponzorom“ je známa spoločnosť.

Spoločnosť NetEase oznámila, že sa spolu s veteránom série Mass Effect Macom Waltersom založili nové herné štúdio, ktoré dostalo názov Worlds Untold. Štúdio bude sídliť v kanadskom meste Vancouver a jeho úlohou bude vývoj AAA akčnej adventúry. Štúdio začalo s najímaním talentovaných vývojárov, pričom poskytuje aj prácu na diaľku.

„Worlds Untold prichádza s ambicióznym plánom vytvoriť príbehovo orientované hry bohaté na hĺbku a možnosti, ktorých cieľom je vytvoriť franšízy presahujúce hranice jednej hry alebo média. Prvý projekt je už vo vývoji a sľubuje akčnú adventúru z blízkej budúcnosti zasadenú do fascinujúceho sveta, v ktorom sa prelína tajomstvo a prieskum,“ píše web VentureBeat.

„Vytvárame neuveriteľné a zmysluplné príbehy, ktoré sa podľa nás najlepšie rozprávajú a prežívajú prostredníctvom hry. Začíname vytváraním svetov, ktoré všetci snívame objaviť, a potom postavíme hráča do hlavnej úlohy tých najnezabudnuteľnejších dobrodružstiev,“ povedal Mac Walters.

Už fungujúci vývojári tohto nového štúdia majú za sebou vývoj mnohých AAA hier ako Dragon Age: Inquisition či Halo 5: Guardians.

„Spoločnosť NetEase Games verí, že umožní tvorcom myslieť netradične a pomôže im čo najplynulejšie zrealizovať ich víziu. Worlds Untold buduje tím skúsených jednotlivcov, ktorí vyvíjajú nové svety a akčné dobrodružné hry pre všetkých, a my sa tešíme na to, čo Mac a jeho tím vytvoria,“ povedal prezident NetEase Games pre investície a partnerstvá Simon Zhu.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk