Unity predstavilo zmeny ohľadom ich kontroverznej poplatkovej politiky

Unity predstavilo zmeny ohľadom ich kontroverznej poplatkovej politiky

 

Vyzerá to na štastný koniec.

Unity po vlne kritiky povedalo, že prehodnotia zmeny, ktoré chceli vykonať pre poplatkovú politiku ich služby. Teraz sa dozvedáme, aké zmeny pripravili, aby si zachránili svoju povesť a nestratili nemalý počet nezávislých vývojárov.

Otvorený list, ktorý vydala spoločnosť začína slovami „Ospravedlňujem sa vám“. Tento list bol napísaný na blog spoločnosti a podpísal sa pod neho vedúci projektu Unity Create Marc Whitten. Ďalej v liste vysvetľuje, pre aké zmeny sa rozhodli, pričom to vyzerá, že nezávislý vývojári si nakoniec prilepšia.

Prvá zmena sa týka vývojárov, ktorí používajú verziu herného enginu Unity Personal. Nielenže sa ich tieto poplatky nebudú týkať, no dokonca zvýšili hranicu, koľko môže táto hra zarobiť to 100-tisíc na 200-tisíc amerických dolárov. Okrem toho nemusia použiť obrazovku „Made with Unity“, s ktorou ste sa mohli stretnúť pri spúšťaní hier.

Pre verzie Unity Pro a Enterprise prišli taktiež zmeny. Nová verzia príde až v roku 2024, no pokiaľ sa rozhodnú zostať na starej verzii, nové zmeny v poplatkoch sa ich nebudú týkať. Pri novej verzii sa budú môcť rozhodnúť na spôsobe, ktorým odvedú poplatok spoločnosti. Prvá možnosť je odovzdať 2,5 % percenta z celkového zisku alebo vypočítanú sumu na základe nových hráčov, ktorí si hru stiahli každý mesiac.

Tieto zmeny môžu zmeniť názor vývojárov, ktorí plánovali zahodiť postup vo vývoji, aby prešli na iný engine. Avšak dôvera v túto spoločnosť zažila rapídny pokles, z ktorého sa budú len ťažko dostávať v nasledujúcich rokov.

Zdroj: THEGAMER

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk