Valve: Steam Deck 2 nepríde v najbližších rokoch

Valve: Steam Deck 2 nepríde v najbližších rokoch

 

Spoločnosť si dáva načas.

Valve efektívne odštartovalo nový segment PC herného trhu v podobe PC handheldov a Steam Deck sa dodnes predáva veľmi dobre. Medzitým sa však do boja zapojili ďalší hráči, ktorí nie len že vydali solídne zariadenia, ale tie zariadenia často Steam Deck valcujú z hľadiska ponúkaného výkonu. Preto by bolo celkom logické očakávať odpoveď Valve.

Tá však žiadnu odpoveď momentálne nechystá. Pierre-Lou Griffais totiž v rozhovore pre CNBC prezradil, že Steam Deck 2 je roky od svojho vydania: „Práve teraz sa pozeráme na tento výkonnostný cieľ, ktorý máme ako stabilný cieľ na niekoľko rokov," povedal pre CNBC. „Myslíme si, že je to celkom dobrý bod, pokiaľ ide o možnosť hrať všetky zážitky z tejto novej generácie, a zatiaľ nové vydania vychádzajú so skvelými zážitkami na Steam Decku. Samozrejme, spolupracujeme s vývojármi na budúcich vydaniach a sledujeme tam spätnú väzbu, ale zatiaľ si myslím, že to bolo celkom dobré, čo sa týka výkonu."

V inom rozhovore pre The Verge povedal: „Je pre nás dôležité, aby Deck ponúkal vývojárom pevný cieľový výkon a aby správa pre zákazníkov bola jednoduchá, pričom každý Deck môže hrať rovnaké hry. Zmenu výkonnostnej úrovne ako takú neberieme na ľahkú váhu a chceme tak urobiť až vtedy, keď dôjde k dostatočne výraznému nárastu. Zároveň nechceme, aby vyšší výkon bol na úkor energetickej účinnosti a výdrže batérie," dodal Griffais. "Nepredpokladám, že takýto skok bude možný v najbližších rokoch, ale stále pozorne sledujeme inovácie v architektúrach a výrobných procesoch, aby sme zistili, kam sa tam veci uberajú."

Zdá sa teda, že investícia do Steam Decku bude nie len výhodná, ale aj dlhotrvajúca.

Zdroj: CNBC/The Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk